Strona główna 0_Slider Rowerowy rajd przejechał przez Świdnicę. Na mecie sportowy piknik na boiskach OSiR...

Rowerowy rajd przejechał przez Świdnicę. Na mecie sportowy piknik na boiskach OSiR [FOTO/VIDEO]

0

Około 700 miłośników jednośladów wzięło udział w niedzielnym rajdzie rowerowym, który został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Uczestnicy rowerowego wydarzenia wybrali się na 14-kilometrową przejażdżkę ulicami miasta. Metę rajdu wyznaczono na terenach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się piknik sportowo-rekreacyjny.

W ramach pikniku przewidziano m.in. atrakcje dla dzieci, loterię z nagrodami, stanowisko ŚPWiK promujące świdnicką kranówkę, znakowanie rowerów przez policję, wręczenie nagród w rywalizacji Rowerowa Stolica Polski 2023. Dodatkowo prowadzona była zbiórka publiczna na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. W alkogoglach i narkogoglach można było zaobserwować zachowanie się kierowcy pod wpływem alkoholu lub narkotyków, natomiast na stoisku Kolei Dolnośląskich przedstawiona zostanie oferta handlowa spółki, a także propozycje wycieczek po Dolnym Śląsku.

Co planowane jest w kolejnych dniach świdnickich obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności? W czwartek, 21 września od godz. 10.00 w holu dworca Świdnica Miasto odbędzie się prelekcja dotyczącą historii kolejnictwa oraz wystawa modeli taboru kolejowego, lamp kolejowych, szaf z biletami, a także czapek kolejowych. Dla dzieci przygotowano kartonowe modele pociągów do sklejania. W piątek, 22 września podczas „Dnia bez samochodu” na pasażerów komunikacji miejskiej czekać będą miłe niespodzianki przygotowane przez pracowników Wydziału Transportu.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOd poprawy estetyki po integrację. Mieszkańcy Pastuchowa zadbali o swoją miejscowość [FOTO]
Następny artykułChcą wesprzeć potrzebujące mamy. Organizują zbiórkę odzieży dla niemowląt