Strona główna 0_Slider Pobiegane w Żarowie

Pobiegane w Żarowie [WYNIKI, FOTO]

0

Ponad 300 śmiałków startujących w biegach głównych przystąpiło do zmagań w ramach ósmej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Walka toczyła się na dystansach 5 i 10 kilometrów, a oprócz tego odbyły się wydarzenia towarzyszące dla najmłodszych lekkoatletów.

W biegu na 5 kilometrów najlepszy wśród panów okazał się Tomasz Kozłowicz z Wielkiej Lipy. Zwycięzca na mecie uzyskał czas 00:16;01 dość wyraźnie pokonując kolejnych zawodników. Drugi był Dariusz Szczepanik z Pszenna (00:16:55), a trzeci Paweł Rozumkiewicz ze Świdnicy (00:17:36). W kategorii pań na tym dystansie wygrała świdniczanka Sonia Rozumkiewicz, jako jedyna łamiąc barierę 20 minut (00:19:52). Na drugiej pozycji uplasowała się Justyna Wołowicz ze Świdnicy (00:20:11), a na trzeciej Agnieszka Gajdowska ze Świebodzic z czasem 00:21:48.

Na dystansie dwukrotnie dłuższym zwyciężył w klasyfikacji panów Jan Kaczor z Wałbrzycha, który na metą wpadł z rezultatem 00:33:36. Zaledwie 3 sekundy stracił do niego triumfator biegu na 5 kilometrów – Tomasz Kozłowicz z Wielkiej Lipy (00:33:39), a trzeci ze sporą stratą był ostatecznie Paweł Pachelski z Wałbrzycha (00:37:08). Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęła podobnie jak miało to miejsce na krótszym dystansie Sonia Rozumkiewicz (00:40:29). Druga była Małgorzata Kułakowska ze Świdnicy (00:41:42), a trzecia Jolanta Rydzewska (Świdnica – 00:42:14).

8. Żarowskie Biegi Strefowe ukończyło łącznie 305 zawodników i zawodniczek startujących na dystansach 5 i 10 kilometrów. Sponsorem głównym wydarzenia była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/