Strona główna 0_Slider Piesi będą lepiej widoczni na kolejnych przejściach przez krajową „trzydziestkę piątkę”

Piesi będą lepiej widoczni na kolejnych przejściach przez krajową „trzydziestkę piątkę”

0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła firmę, która zajmie się poprawą bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 35. Dodatkowe oświetlenie zyskają dwa przejścia dla pieszych w Mokrzeszowie oraz jedno w Pszennie.

fot. GDDKiA

W marcu minister infrastruktury zatwierdził program inwestycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, w którym uwzględnione zostały zadania na drodze krajowej nr 35 w Mokrzeszowie i Pszennie. – Doświetlimy trzy przejścia dla pieszych, a chodniki wyposażymy w płytki dla osób niewidomych i niedowidzących. Zadanie zrealizujemy jeszcze w tym roku – informowała wówczas Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Pod koniec czerwca drogowcy ogłosili przetarg na realizację tego zadania, w ramach którego oświetlenie zyskają dwa przejścia w Mokrzeszowie, a także „zebra” na ulicy Świdnickiej w Pszennie – między skrzyżowaniem z ulicą Kolejową a skrzyżowaniem z ulicą Krótką. Zainteresowanie wykonaniem tych prac wyraziło siedem firm, które złożyły oferty opiewające na kwoty od 176 tys. złotych do przeszło 1 mln 857 tys. złotych. Kilka dni temu GDDKiA poinformowała o wyniku postępowania. Realizacją prac zajmie się firma ELBAS ze Świdnicy, która złożyła najtańszą ofertę. Wykonawca będzie musiał uporać się z powierzonym zadaniem do połowy listopada 2023 roku.

Przed dwoma laty na krajowej „trzydziestce piątce” doświetlonych zostało sześć przejść dla pieszych: trzy w Słotwinie (przy budynkach nr 59d, 76 oraz 39) oraz trzy w Pszennie (przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej z Nadbrzeżną, Wrocławskiej z Piaskową, a także w rejonie skrzyżowania ulic Świdnickiej, Słonecznej i Fabrycznej). Na realizację prac zleconych wówczas przez gminę Świdnica przeznaczono 245,6 tys. złotych.

/mn/

Poprzedni artykułSprzęt wędkarski Mikado na spinning – co wybrać w nowym sezonie?
Następny artykułPrzekroczył prędkość. Nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę