Strona główna 112 Przekroczył prędkość. Nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę

Przekroczył prędkość. Nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę

0

Przed sądem stanie 52-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość.

W Żarowie na ulicy Armii Krajowej funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi, który zignorował znaki i przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. „Spotkanie” z funkcjonariuszami zakończyłoby się pewnie bardzo szybko – zastosowaniem prawem przewidzianych środków, gdyby nie sprawdzenie kierującego w systemach policyjnych. Ta czynność wykazała, że 52-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania za jazdę pod wpływem alkoholu – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd – dodaje rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPiesi będą lepiej widoczni na kolejnych przejściach przez krajową „trzydziestkę piątkę”
Następny artykułBędą poznawać region i rywalizować w ekonomicznej jeździe. Zbliża się Dolnośląski Rajd o Kropelce