Strona główna 0_Slider Mieli oko na motocyklistów, ale na kontrole załapali się wszyscy kierowcy

Mieli oko na motocyklistów, ale na kontrole załapali się wszyscy kierowcy

0

Ponad sto pojazdów skontrolowali policjanci na terenie powiatu świdnickiego w miniony piątek. Akcja „Motocyklista” skoncentrowana była na kierowcach jednośladów, ale przy okazji funkcjonariusze sprawdzali także pozostałe pojazdy. Efekt to ponad 70 wykrytych wykroczeń.

fot. KPP w Świdnicy

Policjanci od kilku tygodni prowadzą systematyczne akcje, które mają eliminować z dróg kierowców jadących z nadmierną prędkością, a także tych, którzy przekraczają normy hałasu. W policyjne sito wpadają także kierowcy bez uprawnień czy jadący po wypiciu alkoholu.

– Świdniccy policjanci przez cały dzień akcji skontrolowali łącznie 98 kierujących pojazdami, w tym 22 kierujących motocyklami. Mundurowi ujawnili 73 wykroczenia, w tym 12 popełnionych przez samych motocyklistów. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów pomimo wypitego wcześniej alkoholu i to oni będą się tłumaczyć się przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Kontrole drogowe w 8 przypadkach, w tym 3 dotyczące motocykli, zakończyły się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego z powodu nieprawidłowego stanu technicznego lub przekroczenia norm hałasu – informuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułWielkie serca i szeroki gest! Znamy wynik pikniku dla Agatki
Następny artykuł12 nowych autobusów elektrycznych na ulicach Świdnicy? Przetarg unieważniony