Strona główna 0_Slider Dla kogo piłkarskie derby regionu?

Dla kogo piłkarskie derby regionu? [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica w arcyciekawym boju o ligowe punkty mierzą się na wyjeździe z Lechią Dzierżoniów. Start meczu derbowego zaplanowano na godz. 16.00, zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE i przypominamy o częstym odświeżaniu strony.

Kilka minut pozostało do rozpoczęcia tego pojedynku.

Skład świdniczan: Widła, Orzechowski, Orzech, Łaski, Kozachenko, Sowa, Filipczak, Wojciechowski, Frankowski, Chajewski, Migas.

Zawodnicy już wychodzą na murawę – za moment pierwszy gwizdek arbitra Mateusza Lombardo z KS Legnica.

1′ – rozpoczynamy mecz.

2′ – dwa rzuty rożne dla świdniczan – niestety bez efektu.

5′ – nieco aktywniejsi goście, którzy dłużej utrzymują się przy piłce – kontra rywali, broni Widła, ale tak czy inaczej była pozycja spalona.

7′ – fatalnie zagrywamy w obronie, tracąc piłkę na własnej połowie – futbolówka trafia do Watuszko i jest 1:0 dla Lechii!!! Dramatyczny początek i spory farfocel!!!

10′ – po strzeleniu gola cały czas piłką grają przeciwnicy, dzieje się to jednak w większości na ich połowie.

12′ – dobra piłka z lewej flanki do Migasa, w ostatniej chwili interweniują obrońcy.

13′ – kapitalna akcja biało-zielonych, Orzechowski z prawej strony dorzucił piłkę do Sowy, ten uderzył w światło bramki, ale Szady spisał się znakomicie.

15′ – znów przewagę osiągają nasi piłkarze, liczymy że wkrótce przełoży się to na sytuacje potrzebne do wyrównania.

16′ – z dystansu uderzył Chajewski – piłkę wyłapuje bramkarz Lechii.

18′ – znów strzelamy zza pola karnego – tym razem niedokładnie (Migas).

20′ – fatalnie znów spisujemy się w obronie – Ciarkowski z wnętrza pola karnego trafia na 2:0!!!

23′ – kolejna akcja świdniczan – tylko korner, który w ostateczności nie przynosi nam efektu.

24′ – Sowa zablokowany.

26′ – fantastyczna okazja na złapanie kontaktu – Orzechowski z głowy minimalnie niecelnie.

27′ – niestety Świdnica w większości gra, a Lechia po prostu strzela. To nie jazda figurowa na lodzie, dlatego jest na razie brutalne 2:0 dla gospodarzy. Z perspektywy meczu ten wynik spokojnie można odmienić.

28′ – przerwa na uzupełnienie płynów.

30′ – uderzamy z narożnika pola karnego – dobrze broni Szady.

32′ – odpowiedź Lechistów – próba zablokowana, a dobitka ponad bramką.

34′ – Orzech – żółta kartka.

35′ – rzut wolny dla Lechii z niemalże linii pola karnego – świetnie spisuje się Widła.

40′ – tempo siadło, próbujemy, ale nie przynosi do wielkich efektów.

41′ – kolejny rzut rożny dla świdniczan – znów pewnie spisuje się defensywa miejscowych.

43′ – gramy piłką na połowie przeciwnika, ale kompletnie nic z tego nie wynika w ostatnich minutach.

45′ – Filipczak – żółta kartka.

45′ – koniec pierwszej połowy – przegrywamy 0:2, przyznać trzeba szczerze, że szału nie ma.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – Paszkowski i Niedźwiedzki za Kozachenko i Migasa.

48′ – rozpoczynamy z większym „jajem” i animuszem. Chajewski dośrodkowuje w pole karne, w ostatniej chwili interweniuje obrońca Lechii.

52′ – Chajewski wpada w pole karne – trafia na 2:1 – jest kontakt!!!

56′ – próba dośrodkowania zawodnika Lechii – bardzo niedokładna.

57′ – druga część gry zdecydowanie dla świdniczan, to my mamy inicjatywę, oby bez głupich błędów w defensywie.

58′ – Filipczak z dystansu – bez trudu interweniuje bramkarz Lechii.

59′ – fauluje Filipczak na wysokości 20. metra – ma już żółtą kartkę, trzeba uważać.

60′ – dobrze po strzale z rzutu wolnego broni Widła.

62′ – Jagielski zastępuje Filipczaka.

63′ – Wojciechowski niecelnie strzela z dystansu.

64′ – Przewoźny wchodzi na boisko za Przewoźnego.

66′ – indywidualna akcja Przewoźnego zakończona niedokładnym uderzeniem.

70′ – była konieczna zmiana w drużynie Lechii – ruszamy z kontrą, Przewoźny nieprzepisowo zatrzymywany. Jest żółtko dla Bejdy.

71′ – kapitalna interwencja Szadego po naszym strzale z kilku metrów – na nasze nieszczęście…

73′ – Orzechowski zamyka akcję tuż przy samym słupku – jest remis 2:2 tuż przed przerwą na uzupełnienie płynów!!!

76′ – absolutna przewaga w posiadaniu piłki świdniczan w tej drugiej połowie – oby to przyniosło efekt, trzeba też strzec się głupich błędów na własnej połowie.

80′ – kapitalna okazja – Sowa z linii pola karnego podczas dużego zamieszania strzela minimalnie niecelnie.

83′ – kolejna żółta kartka dla gracza Lechii.

83′ – znakomita okazja Frankowskiego po akcji Orzechowskiego – niestety uderzył zbyt lekko i piłkę odbił Szady.

86′ – bardzo duża liczba rzutów rożnych po stronie przyjezdnych, znów dośrodkowywał Chajewski, lecz tym razem niedokładnie.

87′ – Chajewski próbuje uderzenia z dystansu – broni bramkarz.

88′ – Przewoźny z głowy uderza nad poprzeczką.

90′ – dobrą piłkę na przecięcie zagrywa Jagielski, nikt nie zdołał jej sięgnąć.

90+2′ – Przewoźny faulowany – Sowa strzela z ostrego kąta – to nie był chyba dobry pomysł.

90+3′ – Orzech zagrywa ręką na 20. metrze – druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka!

90+3′ – świetna interwencja Widły, który paruję piłkę na poprzeczkę!

90+6′ – koniec meczu – remis 2:2. Z jednej strony odwracamy losy meczu, łapiemy punkt, z drugiej strony szkoda, bo gole strzelaliśmy sobie praktycznie sami i mieliśmy szczególnie w drugiej połowie momentami bardzo wyraźną inicjatywę.

Poprzedni artykułJesienna odsłona Festiwalu Schlaga. W Kościele Pokoju wystąpił Ansgar Wallenhorst [FOTO]
Następny artykułPożar w centrum Świdnicy. Ogień objął komórki lokatorskie [FOTO]