Strona główna 0_Slider Chcą uporządkować plac Dworcowy. Zostanie objęty strefą płatnego parkowania?

Chcą uporządkować plac Dworcowy. Zostanie objęty strefą płatnego parkowania?

0

W przyszłym tygodniu świdniccy radni podejmą decyzję w sprawie zaliczenia placu Dworcowego do kategorii dróg gminnych. Dzięki temu miasto będzie mogło podjąć działania m.in. zmierzające do uregulowania kwestii parkowania przed dworcem kolejowym Świdnica Miasto.

Plac Dworcowy pełni rolę drogi dojazdowej do stacji kolejowej Świdnica Miasto, a także parkingu dla samochodów dowożących i odwożących pasażerów korzystających z usług PKP. Plac jest ogólnodostępny, stanowi uzupełnienie istniejącej w Świdnicy sieci drogowej o znaczeniu lokalnym, spełnia więc wymagania dla dróg gminnych, określone w art. 7 ust. 1 ustawy o drogach publicznych – wskazuje Maciej Gleba, dyrektor wydziału dróg i infrastruktury miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy, w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Zaliczenie Placu Dworcowego do kategorii dróg gminnych ma na celu pełne uregulowanie jego stanu prawnego. Umożliwi Gminie Miasto Świdnica działania zgodne z ustawą o drogach publicznych, takie jak wprowadzenie do ewidencji dróg gminnych, okresowe kontrole stanu technicznego, właściwe, zgodne z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu oznakowanie. Pozwoli też na wprowadzenie na placu strefy płatnego parkowania, a tym samym na ograniczenie długotrwałego postoju w tym miejscu pojazdów nie związanych bezpośrednio z obsługą komunikacyjną dworca – tłumaczy Gleba.

Jak dodaje dyrektor, Zarząd Powiatu Świdnickiego, jako organ zarządzający ruchem na drogach gminnych w Świdnicy, pozytywnie zaopiniował zaliczenie placu Dworcowego do kategorii dróg gminnych. Decyzję w tej sprawie świdniccy radni podejmą podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 września.

mat. UM Świdnica

/mn/

Poprzedni artykułNie powstrzymały go cztery zakazy
Następny artykułNowy, świdnicki salon pielęgnacji dla Waszych pupili!