Strona główna 0_Slider 121 wykroczeń w jeden dzień. Bilans policyjnej akcji na drogach powiatu świdnickiego

121 wykroczeń w jeden dzień. Bilans policyjnej akcji na drogach powiatu świdnickiego

0

Przekraczanie dozwolonej prędkości, w szczególności w rejonie przejść dla pieszych, a także łamanie przepisów ruchu drogowego przez kierujących – to najistotniejsze kwestie, na które zwracano uwagę w trakcie policyjnej akcji „Prędkość” przeprowadzonej w środę na drogach powiatu świdnickiego.

W trakcie akcji funkcjonariusze przeprowadzili 130 kontroli drogowych i ujawnili aż 121 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze ponownie objęli swoim działaniem powiat świdnicki, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych, a także w patrolu dynamicznym przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w nieoznakowanym radiowozie. W tym dniu nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego – podkreślają świdniccy policjanci.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZawiszów. Strażacy interweniowali w związku z pożarem kuchni
Następny artykułMuzeum Dawnego Kupiectwa wyróżnione