Strona główna 0_Slider Zmierz się z bykami! Ruszyły zapisy do XVI Dyktanda Świdnickiego

Zmierz się z bykami! Ruszyły zapisy do XVI Dyktanda Świdnickiego

0

Świdnickie koło Ligi Kobiet Polskich po raz szesnasty zaprasza do rywalizacji w Dyktandzie Świdnickim. Konkurs od lat zachęca do pracy nad doskonaleniem poprawności ortograficznej, a dodatkową motywacją są cenne nagrody.

XVI Dyktando Świdnickie odbędzie się w 16 września 2023 roku o godz. 14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy przy ulicy Franciszkańskiej 18. Dyktanda zostaną sprawdzone tego samego dnia, a ogłoszenie wyników odbędzie się około godziny 18.00 w holu biblioteki. Wtedy też nastąpi wręczenie nagród, które przyznawane będą w dwóch kategoriach: pełnoletni mieszkańcy powiatu świdnickiego, dzieci i młodzież do 18. roku życia powiatu świdnickiego. – Na laureatów czekają cenne nagrody: sprzęt AGD, wycieczka, czytnik e-book, kolacja dla dwojga, gry, zaproszenie do Amaretto gelato caffe i inne – wyliczają organizatorzy.

W konkursie mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku, będące mieszkańcami miasta Świdnicy, gminy i powiatu świdnickiego. Ze zmagań wykluczeni są absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tej dziedziny. Udział w dyktandzie jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić za pośrednictwem dedykowanego formularza. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 września do godz. 24.00. Regulamin dyktanda dostępny jest na stronie internetowej świdnickiego koła LKP.

Podczas ubiegłorocznych zmagań z ortografią najlepszym okazał się Tomasz Lewicki. Kolejne miejsca na podium zajęli Adam Mżyk oraz Krzysztof Odachowski. Tekst XV Dyktanda Świdnickiego zamieszczamy poniżej:

/mn/

Poprzedni artykułUpalnie i burzowo. Synoptycy ostrzegają
Następny artykułKosztowny wywóz śmieci. Kto zajmie się odbiorem odpadów? Czy konieczna będzie podwyżka opłat?