Strona główna 112 Synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu

Synoptycy ostrzegają przed silnymi opadami deszczu

0

Już dla połowy obszaru Polski synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia przed silnymi opadami. W powiecie świdnickim w tej chwili obowiązuje alarm pierwszego stopnia.

Mocno zacznie padać w sobotni poranek, 5 sierpnia. – Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 50 mm, lokalnie 70 mm – prognozują synoptycy zaznaczając, że sytuacja jest dynamiczna i prognoza będzie aktualizowana.

– W sobotę nad Polskę od południa powoli nasuwać się będzie zatoka niżowa. Wschodnia część kraju dostanie się w zasięg ciepłego frontu atmosferycznego. Na przeważającym obszarze utrzyma się powietrze polarne morskie, ale na wschodzie kraju zacznie napływać zdecydowanie cieplejsze i wilgotne powietrze z basenu Morza Śródziemnego. Ciśnienie będzie spadać – zapowiada IMGW.

Deszcz będzie padał intensywnie w sobotę i niedzielę, a temperatury spadną zdecydowanie poniżej średniej dla sierpnia. W niedzielę może być zaledwie 17ºC.

/opr. red./

Poprzedni artykułNowa książka o dziejach podświdnickiej wsi. W niedzielę premiera „Śmiałowickich opowieści” w zabytkowym kościele [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułBrunatna woda z kranu. Mieszkańcy zaskoczeni, że została warunkowo dopuszczona do spożycia