Strona główna Sport Piłka nożna Świdniccy juniorzy w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Świdniccy juniorzy w kolejnej rundzie Pucharu Polski [FOTO]

0

Sezon 2023/2024 na piłkarskich boiskach można uznać za otwarty. Wszystko za sprawą meczów I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W pierwszej rundzie do gry wkroczyły zespoły młodzieżowe uczestniczące w rozgrywkach, a także piłkarza z klasy A i B.

Do ciekawej potyczki doszło w Świdnicy, gdzie czołowa drużyna I ligi wojewódzkiej juniorów starszych – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica podejmowała przedstawiciela klasy A – Górnika Boguszów-Gorce. Podopieczni trenera Patryka Paszkowskiego mieli sporą przewagę, stworzyli sobie dużo okazji do zdobycia gola, ale razili nieskutecznością na boisku numer dwa Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na domiar złego biało-zieloni musieli gonić wynik, bowiem po stałym fragmencie gry w 10. minucie spotkania było 1:0 dla przeciwników (Mateusz Kaźmierski). Jeszcze do przerwy świdniczanie wyrównali za sprawą Łukasza Malawskiego, a w drugiej odsłonie dołożyli kolejne dwa trafienia autorstwa Emila Migasa i Bartosza Karpińskiego.