Strona główna 112 Czwarty dzień poszukiwań na stawie Warszawianka. Ratownicy ponownie przeczesywali akwen

Czwarty dzień poszukiwań na stawie Warszawianka. Ratownicy ponownie przeczesywali akwen [FOTO]

0

Od wtorku trwają poszukiwania mężczyzny, który miał wpaść do stawu Warszawianka w Świebodzicach. Czwartego dnia akcji w działaniach uczestniczyli strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Legnicy.

Przypomnijmy, 8 sierpnia o godzinie 22.06 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że do znajdującego się blisko centrum Świebodzic stawu Warszawianka wpadł mężczyzna, który wcześniej z kolegą na brzegu pił alkohol. Poszukiwania rozpoczęto zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Strażacy zajęli się przeszukiwaniem akwenu, natomiast policjanci przystąpili do sprawdzania adresów, pod którymi wcześniej przebywał zaginiony mężczyzna.

W kolejnych dniach staw sprawdzano przy użyciu sonaru, a w działaniach uczestniczyli między innymi płetwonurkowie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu oraz strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Legnicy. Dotychczasowe działania, których prowadzenie jest utrudnione ze względu na bardzo słabą widoczność, nie przyniosły rezultatu.

Na dzisiaj poszukiwania zostały zakończone – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak ze świdnickiej straży. W piątek w akcji uczestniczyli ponownie płetwonurkowie z Legnicy, a także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie. – Planowane jest dalsze prowadzenie działań poszukiwawczych – informuje mł. asp. Michał Rzepecki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

fot. UM Świebodzice

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułŚwidniccy juniorzy w kolejnej rundzie Pucharu Polski [FOTO]