Strona główna 0_Slider Pożegnanie i apel na dożynkach gminy Świdnica w Komorowie

Pożegnanie i apel na dożynkach gminy Świdnica w Komorowie [FOTO]

0

To już ostatnie moje dożynki w roli wójta – powiedziała podczas święta plonów gminy Świdnica Teresa Mazurek, która piastuje ten urząd od 18 lat i nie zamierza ubiegać się o kolejną kadencję. Gospodyni gminy ze sceny skierowała także apel do posłów i przedstawicieli rządu o pomoc dla rolników, którym z powodu drastycznie niskich cen skupu zboża grozi bankructwo.

Pogoda nie sprzyjała tegorocznym dożynkom gminy Świdnica, ale nie brakowało gości. Święto plonów rozpoczęła polowa msza św., po której tradycyjnie program artystyczny „Misterium Chleba” przygotowały zespoły prowadzone przez Marię i Wojciecha Skiślewiczów, Zespół Ludowo-Estradowy Mokrzeszów i Zespół „Krąg”. Artyści wystąpili w otoczeniu imponujących wieńców dożynkowych.

Święto plonów stało się okazją do wręczenia odznaczeń „Zasłużony dla rolnictwa”. Nagrody i odznaczenia z okazji 40-lecia Powiatowego Zrzeszenia Pszczelarzy odebrali pszczelarze, wśród których szczególnie został wyróżniony Zdzisław Galant, uhonorowany statuetką ks. Jana Dzierżona.

Krojąc chleb, którym później tradycyjnie częstowała gości, wójt Teresa Mazurek podziękowała rolnikom z gminy Świdnica za trud i dodała, że to już jej ostatnie dożynki w roli wójta. Zaapelowała także do rządzących o szybką interwencję w związku z dramatyczną sytuacją rolników, spowodowaną drastycznie niskimi cenami zboża i brakiem miejsc do magazynowania ziarna.

Goście dożynek jak zawsze mogli liczyć na sołectwa gminy Świdnica, które przygotowały barwne stoiska z domowymi potrawami i ciastami. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe i gwiazda – Zespół Piersi.

/red./
Fot. Swidnica24.pl

Poprzedni artykułDziękowali za plony w gminie Strzegom [FOTO]
Następny artykułUtalentowana młodzież w „Muzycznej altanie” [FOTO]