Strona główna 112 Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 3 promile

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 3 promile

0

Poważne konsekwencje grożą 51-letniemu mężczyźnie, który kierował autem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca powiatu, który uniemożliwił nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę.

W środę około godziny 7.00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy samochodu na al. Wojska Polskiego w Strzegomiu. – 58-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze samochód osobowy marki Toyota. Kiedy amator jazdy „wężykiem” zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną 58-latek zabrał mu kluczyki uniemożliwiając tym dalszą jazdę – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali wskazanego mężczyznę. Był to 51-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Teraz odpowie on za swoje czyny przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności – przywołuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPiotrowice gospodarzem dożynek gminy Jaworzyna Śląska. Jakie szykowane są atrakcje?
Następny artykułZabytkowy młyn pachnący chlebem, czyli Festiwal Mąki po raz siódmy