Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Piotrowice gospodarzem dożynek gminy Jaworzyna Śląska. Jakie szykowane są atrakcje?

Piotrowice gospodarzem dożynek gminy Jaworzyna Śląska. Jakie szykowane są atrakcje?

0

26 sierpnia na boisku sportowym w Piotrowicach Świdnickich odbędzie się święto plonów gminy Jaworzyna Śląska.

Gminne dożynki rozpoczną się o godzinie 14.00 polową mszą świętą w intencji rolników. Po mszy odbędzie się część oficjalna z udziałem władz gminy, zaproszonych gości oraz delegacji miast partnerskich: Teplic nad Metui (Czechy) oraz Pfeffenhausen (Niemcy).

Tradycyjnie nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych przygotowanych przez sołectwa, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Sołectwa gminy Jaworzyna Śląska, które przybędą na dożynki, wezmą udział w konkursie na najpiękniejsze stoisko dożynkowe, najwspanialsze potrawy i wyroby rzemiosła ludowego, prezentowane na dożynkowych straganach. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali zabawy i konkursy, w których będzie można wygrać nagrody rzeczowe – zapowiadają organizatorzy.

Program dożynkowy otworzą „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej. Oprócz tego organizatorzy zapraszają na muzyczny show z największymi polskimi przebojami „Autostopem z Malowaną lalą” oraz biesiadę z Bacą Pietrkiem. Przed widzami zaprezentuje się zespół taneczny „Fart”. Wieczorem zaś, po uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursach dożynkowych, odbędzie się koncert coverowy „Abba’s & Boney M.”. O godz. 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Maximuz”.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Chciała zarabiać jak celebryci”. 62-latka straciła sporą sumę
Następny artykułObywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 3 promile