Strona główna Artykuł sponsorowany Najtrwalsze perfumy – jak je rozpoznać? Co wpływa na trwałość perfum?

Najtrwalsze perfumy – jak je rozpoznać? Co wpływa na trwałość perfum?

0

Kupując w drogerii lub perfumerii nowy zapach, chcemy aby przede wszystkim był on trwały, czyli by długo utrzymywał się na skórze w ciągu dnia bez konieczności częstej reaplikacji. Szukanie odpowiednio trwałego zapachu to często długa droga prób i błędów, jednak są pewne sposoby na to, aby nauczyć się szukać wyjątkowo trwałych zapachów.

Jaki rodzaj zapachu będzie najbardziej trwały?

Wśród wszystkich zapachów dostępnych na rynku, wyróżnić możemy: perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe, wody kolońskie oraz perfumowane mgiełki. Nie bez znaczenia jest użycie właśnie tej kolejności, gdyż to właśnie na tej podstawie możemy ocenić, które pachnidło będzie potencjalnie najbardziej trwałe.

Perfumy (Parfum) to zdecydowanie najtrwalsza forma zapachu. Zawierają one najwyższą koncentrację olejków zapachowych, bo jest to zazwyczaj w okolicy 30%. Woda perfumowana (Eau de Parfum, EDP) zawiera nieco mniejszą ilość olejków zapachowych bo jest to między 15 a 20%, jednak nadal jest intensywna i utrzymuje się na skórze minimum kilka godzin.

Pozostałe kategorie zapachów będą tych olejków zawierały odpowiednio mniej. Chcąc zakupić flakon trwałego zapachu, należy rozważać albo klasyczne perfumy albo wodę perfumowaną.

Co wpływa na trwałość zapachu?

Choć na perfumeryjnym rynku można wyróżnić wyjątkowo jakościowe zapachy, to tak naprawdę nie da się jednoznacznie określić które z nich to najtrwalsze perfumy damskie. Każda z nas posiada indywidualną chemię skóry oraz swoje charakterystyczne pH. To wszystko wpływa na to, jak długo dany zapach utrzymuje się na skórze. Pewne zapachy mogą reagować z różnymi wydzielinami skóry (na przykład potem), co może znacząco wpływać na ich żywotność na ciele.

Niektóre rodzaje zapachów, zwłaszcza te oparte na bardzo intensywnych nutach bazy, mogą dłużej utrzymywać się na skórze, niż te delikatne i pudrowe. Zazwyczaj najszybciej ulatniają się perfumy wodne i kwiatowe, a najwolniej te drzewne, orientalne i piżmowe.

Sposób aplikacji perfum – czy ma wpływ na ich trwałość?

Zapewne mało kto wie o tym, że sposób, w jaki aplikujemy perfumy, może mieć bardzo duży wpływ na ich trwałość. Najlepszy sposób to rozpylenie mgiełki perfum na suchą i czystą skórę, na przykład tuż po kąpieli, a także na konkretne punkty na ciele, takie jak nadgarstki, czy szyja za uszami. Skóra w tych miejscach jest dość cienka i praktycznie się nie poci, a więc istnieje najmniejsze ryzyko szybkiego ulotnienia się woni.

Jak dbać o perfumy, aby były trwałe i długo służyły?

Chcąc przedłużyć trwałość perfum, warto mieć na uwadze sposób, w jaki powinny być przechowywane. Flakon ulubionych perfum powinien stać w miejscu zaciemnionym, o niezbyt dużej temperaturze, gdyż w przeciwnym razie woń może stracić na intensywności.

Perfumy nie lubią światła słonecznego. Trzymanie buteleczki na przykład na parapecie przy oknie nie będzie dobrym pomysłem. Znacznie lepiej do tego celu sprawdzi się szafka w łazience lub toaletka. Warto jest także zachować oryginalny kartonik, który ochroni perfumy przed dostępem światła.

Kiedy najlepiej testować perfumy?

Warunki otoczenia, takie jak deszcz, śnieg, czy wyjątkowo duży upał, mogą mieć bardzo duży wpływ na trwałość zapachu. Chcąc przetestować nowe perfumy, warto wybrać dzień, w którym za oknem panuje neutralna pogoda.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPolicjanci pomogli rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala
Następny artykułPożar strawił dorobek życia rodziny z Osiedla Młodych. Potrzebna pomoc [FOTO]