Strona główna 0_Slider Mówił, że dopłynie. Prokuratura bada okoliczności śmierci mieszkańca Świebodzic

Mówił, że dopłynie. Prokuratura bada okoliczności śmierci mieszkańca Świebodzic

0

Swojemu koledze, który wskoczył na ratunek mówi, że dopłynie do brzegu. Nie dopłynął. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, którego zwłoki wyłowiono ze stawu Warszawianka w Świebodzicach. Wiadomo, kim był zmarły.

Od 8 sierpnia bardzo duże siły straży pożarnej i policji były zaangażowane w poszukiwania mężczyzny, który wpadł do stawu Warszawianka. To malowniczy, ale zdradliwy, bardzo głęboki i mocno zamulony zbiornik. – We wtorek po godzinie 22.00 mężczyzna, który przebywał nad stawem, zawiadomił, że z wody nie wypłynął jego znajomy, który poślizgnął się i wpadł do stawu. Zgłaszający poinformował, że wskoczył za nim i chwilę płynął obok, ale postanowił zawrócić, bo brakowało mu sił. Był pod wpływem alkoholu. Znajomy zapewniał, że dopłynie do brzegu – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin.

Mężczyzna nie pojawił się jednak na brzegu. Wezwani na miejsce strażacy przez kilka godzin w nocy penetrowali staw, do poszukiwań powrócili także w kolejnych dniach. – Zbiornik był badany za pomocą sonaru i przez płetwonurków. Na czas poszukiwań obiekt został zamknięty. Gdy  w ostatnią niedzielę policjanci przyjechali na miejsce, by wznowić poszukiwania, dostrzegli na powierzchni stawu obiekt, przypominający ludzkie ciało. Okazało się, że są to zwłoki poszukiwanego mężczyzny – informuje prokurator i dodaje – Policjanci już wcześniej wytypowali osobę, o którą może chodzić. Mężczyzna był im znany, więc szybko został rozpoznany. Tożsamość potwierdziły dokumenty, które miał przy sobie zmarły. To 39-letni mieszkaniec Świebodzic.

Jak podaje prokurator rejonowy, na ciele mężczyzny nie było obrażeń, wskazujących na działania osób trzecich. W tym tygodniu ma zostać wykonana sekcja zwłok oraz zostanie pobrana krew do badań na zawartość alkoholu lub środków odurzających.

/asz/
Zdjęcia udostępnione przez UM w Świebodzicach oraz Straż Pożarną

Poprzedni artykułPolonez i koncert Feel na finał barwnego festiwalu folkloru [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]