Strona główna Sport Lekkoatletyka Eliminacje przebrnięte. W niedzielę walka o medal mistrzostw świata!

Eliminacje przebrnięte. W niedzielę walka o medal mistrzostw świata!

0

Dziś w stolicy Węgier – Budapeszcie rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Od razu do akcji wkroczyła nasza dwójka znakomitych młociarzy. Zarówno pięciokrotny mistrz świata – Paweł Fajdek, jak i aktualny mistrz olimpijski – Wojciech Nowicki już w pierwszej próbie wypełnili minimum i awansowali do niedzielnego finału!

W grupie A rywalizowali Wojciech Nowicki, a także trzeci z naszych młociarzy – Marcin Wrotyński. Nowicki już w pierwszej próbie uzyskał odległość 78 metrów i 4 centymetrów, przekraczając o ponad metr (77.00) minimum kwalifikacyjnego do funałowego konkursu. Wrotyński eliminacji do udanych nie zaliczył. Rzucił jedynie 68,65 m i odpał z rywalizacji. W grupie B do zmagań wkroczył Paweł Fajdek, pięciokrotny z rzędu mistrz świata w rzucie młotem. Wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów „załatwił sprawę” już w pierwszej próbie, uzyskując 77.98 m. Konkurs eliminacyjny wygrał Kanadyjczyk Ethan Katzberg (81,18).

Na niedzielę, 20 sierpnia zaplanowano konkurs finałowy – start o godz. 17.49.

/MDvR/

Poprzedni artykułBędą dziękować za plony. Sprawdź, kto wystąpi podczas gminnych i wojewódzkich dożynek, a także jakie szykowane są atrakcje
Następny artykułW Sułowie wygrał zespół tego dnia lepszy