Strona główna Sport Piłka nożna Derby dla Bystrzycy Górnej i Strzegomia

Derby dla Bystrzycy Górnej i Strzegomia

0

Za nami druga seria spotkań wałbrzyskiej klasy okręgowej, w której uczestniczy aż pięć zespołów reprezentujących barwy powiatu świdnickiego. W ostatni weekend doszło do dwóch starć derbowych, z których zwycięsko wyszli piłkarze LKS-u Bystrzyca Górna i AKS-u Strzegom.

W Żarowie doszło do starcia miejscowych Zjednoczonych z LKS-em Bystrzyca Górna. Do ostatnich chwil nie można było być pewnym finalnego rozstrzygnięcia, a pojedynek zakończył się w dramatem patrząc z perspektywy miejscowych. Zjednoczeni rozpoczęli dobrze, bo od prowadzenia. W 16. minucie gola dla gospodarzy zdobył Wojciech Szewczyk, nota bene były gracz ekipy z Bystrzycy Górnej. Goście wyrównali 10 minut później po trafieniu Eryka Klemińskiego. Po zmianie stron obie drużyny walczyły o zaliczenie zwycięskiego gola. Ekipa LKS-u miała nawet rzut karny, lecz dobrą interwencją popisał się bramkarz Zjednoczonych – Wiktor Nowak. Kiedy wydawało się, że starcie może zakończył się podziałem punktów, zabójcze ciosy zadali piłkarze z terenu gminy Świdnica. W drugiej minucie doliczonego czasu gry trafił Kamil Bezegłów, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra (90+4) kontrę wykończył jeszcze Paweł Czarny. Zespół LKS-u Bystrzyca Górna wygrał 3:1 i w tabeli plasuje się w samej czołówce mają komplet 6 punktów. Zjednoczeni sezon rozpoczęli z kolei źle, bo od dwóch porażek.

Zjednoczeni Żarów – LKS Bystrzyca Górna 1:3 (1:1)

Zjednoczeni: Nowak, Florian, Duda (55′ Łuczak), Klimaszewski, Pawlik, Sikora, Kukla (46′ Pierzga), Szewczyk, Uszczyk (80′ Porabik), Sajdak, Kopernicki.

LKS: Młynarski, A. Somala, Klemiński, Kobiela, Ł. Somala (65′ Kopacz), D. Ciuba (79′ Czarny), Dubojski, Żygadło, E. Ciuba, M. Somala, Furmankiewicz (68′ Bezegłów).

Znacznie mniej emocji było w spotkaniu derbowym pomiędzy Victorią Świebodzice i AKS-em Strzegom. Pierwsi po lekcji futbolu od młodej drużyny Lechii II Dzierżoniów (porażka 1:4), tym razem okazali się wyraźnie słabsi od zespołu ze stolicy polskiego granitu. Losy pojedynku rozstrzygnęły się błyskawicznie. Już do przerwy goście prowadzili 3:0 po golach Douglasa Venacio Ramosa, Mateusza Miazgi i Damiana Sobczaka. Chwilę po zmianie stron było już 4:0, kiedy to do sieci futbolówkę skierował Igor Rajca, a finalnie rezultat na 5:0 ustalił Błażej Czuchra. AKS Strzegom wygrał drugi mecz, ma bilans goli 6:0 i plasuje się na pozycji lidera tabeli. Na drugim biegunie znajduje się Victoria Świebodzice z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem trafień 1:9!

Victoria Świebodzice – AKS Strzegom 0:5 (0:3)

Victoria: Borowicz, Błaszczak, Dolny (78′ Szczepański), Chruszcz, Zieliński, Cukier (46′ Kokoszka), Morawski (46′ Rutkowski), Metelica, Sikora (65′ Wujda), Jaworski, Iwanicki (70′ Celuch).

AKS: Ziobro, Knyrek (67′ Kuczma), Durajczyk, Sobczak, Krupnik (81′ Sobiszewski), Zatwarnicki (71′ Nitarski), Ramos, Miazga, Domaradzki (85′ Czuchra), Rajca (88′ Odwaga), Andrzejewski (75′ Lesiński).

Swój mecz o ligowe punkty rozgrywał także spadkowicz z IV ligi – Granit Roztoka. Podopieczni grającego trenera Kamila Ordy gościli na własnym terenie Spartę Ziębice. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy, a oba trafienia, po jednym w każdej połowie zaliczył Damian Kowalczyk. Granit w swoim dorobku ma porażkę z Bielawianką Bielawa oraz wygraną z Ziębicami i z 3 punktami plasuje się w środku stawki.

Granit Roztoka – Sparta Ziębice 2:0 (1:0)

Granit: Trawka, Jędryka (82′ Iwanicki), Orda (59′ Pospiszyl), Dworakowski, Grzęda (90′ Mikulski), K. Danaj, Diduszko (59′ Kulasa), Trzeciak (65′ Mieliwodzki), Suchecki (51′ Karbowiak), D. Danaj, Kowalczyk.

Poprzedni artykułCo władze Świdnicy chcą zrobić na skwerze Lecha Kaczyńskiego za 1,8 miliona złotych?
Następny artykułKaskady wodne, muzyczne fontanny i artyści sztuki cyrkowej. Do Świdnicy zawita Cyrk na wodzie [KONKURS]