Strona główna 0_Slider Chcą, żeby piesi byli lepiej widoczni. Szykują się zmiany na trzech przejściach przez...

Chcą, żeby piesi byli lepiej widoczni. Szykują się zmiany na trzech przejściach przez krajową „trzydziestkę piątkę”

0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza zająć się poprawą bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 35. Planowane zmiany mają dotyczyć dwóch przejść dla pieszych w Mokrzeszowie oraz jednego w Pszennie. Znane są już firmy, które wyraziły zainteresowanie realizację prac.

fot. GDDKiA

W marcu minister infrastruktury zatwierdził program inwestycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, w którym uwzględnione zostały zadania na drodze krajowej nr 35 w Mokrzeszowie i Pszennie. – Doświetlimy trzy przejścia dla pieszych, a chodniki wyposażymy w płytki dla osób niewidomych i niedowidzących. Zadanie zrealizujemy jeszcze w tym roku – informowała wówczas Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Pod koniec czerwca drogowcy ogłosili przetarg na realizację tego zadania, w ramach którego oświetlenie zyskają dwa przejścia w Mokrzeszowie, a także „zebra” na ulicy Świdnickiej w Pszennie – między skrzyżowaniem z ulicą Kolejową a skrzyżowaniem z ulicą Krótką. Zainteresowanie wykonaniem tych prac wyraziło siedem firm, które złożyły oferty opiewające na kwoty od 176 tys. złotych do przeszło 1 mln 857 tys. złotych (sic!). GDDKiA zamierza tymczasem przeznaczyć na ten cel blisko 229 tys. złotych. Wybrany w postępowaniu wykonawca będzie musiał uporać się z powierzonym zadaniem do połowy listopada 2023 roku.

Przed dwoma laty na krajowej „trzydziestce piątce” doświetlonych zostało sześć przejść dla pieszych: trzy w Słotwinie (przy budynkach nr 59d, 76 oraz 39) oraz trzy w Pszennie (przy skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej z Nadbrzeżną, Wrocławskiej z Piaskową, a także w rejonie skrzyżowania ulic Świdnickiej, Słonecznej i Fabrycznej). Na realizację prac zleconych wówczas przez gminę Świdnica przeznaczono 245,6 tys. złotych.

/mn/

Poprzedni artykułBrunatna woda z kranu. Mieszkańcy zaskoczeni, że została warunkowo dopuszczona do spożycia
Następny artykuł1000 kilometrów w szczytnym celu. Maszerują dla 3-letniej Agatki Salamon [FOTO]