Strona główna 0_Slider Świdnicki basen przeżywa oblężenie. Gdzie bezpiecznie się kąpać? Kąpieliska i cenniki

Świdnicki basen przeżywa oblężenie. Gdzie bezpiecznie się kąpać? Kąpieliska i cenniki

0

Upalna sobota już od rana przyciągnęła na letni basen przy ul. Śląskiej w Świdnicy prawdziwe tłumy. Mimo zwiększenia terenu pod kocyki i leżaki, trudno o wolne miejsce. Trzeba liczyć się z tym, że podobnie będzie na wszystkich kąpieliskach. Gdzie w Świdnicy i okolicy można w bezpieczny sposób popływać i pobawić się na wodnych placach zabaw?

 

Świdnica

Już od czterech tygodni miłośnicy wodnego wypoczynku i wszyscy szukający ochłody mogą wybrać się na świdnickie kąpielisko letnie przy ulicy Śląskiej. Obiekt czynny jest codziennie od godziny 10.00 do 19.00.

Na wszystkich chętnych czekają tam dwa baseny rekreacyjne, basen sportowy, brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie oraz liczne wodne atrakcje, w tym balon, który w poprzednim sezonie długo był niedostępny. Miłośnicy plażowania mogą w tym roku korzystać z niedostępnego w poprzednim sezonie terenu przy stacji uzdatniania wody. Na terenie obiektu działa wypożyczalnia leżaków oraz dwa punkty gastronomiczne.

Bilety na basen można kupić w kasie głównej oraz w samoobsługowym biletomacie, które są usytuowane w strefie wejścia. W weekendy uruchamiany jest dodatkowy punkt kasowy w budynku biurowym ŚOSiR – 50 metrów przed strefą wejścia. Istnieje również możliwość internetowego system zakupu biletów za pośrednictwem strony OSiR. Na basenie honorowane są: Świdnicka Karta Dużej Rodziny, Świdnicka Karta Seniora, a także karty sportowe: MultiSport, Medicover, FitProfit oraz PZU Sport. Obsługą tych ostatnich zajmuje się tylko kasa główna w strefie wejścia.

A tak było dzisiaj we wczesnych godzinach popołudniowych:

fot. Dariusz Nowaczyński

Świebodzice

fot. OSiR Świebodzice

Codziennie od godziny 10.00 do 19.00 czynne jest odkryte kąpielisko w Świebodzicach. W skład kompleksu przy ulicy Rekreacyjnej wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m. Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich został zainstalowany jeżyk wodny, czyli atrakcja wodna w formie kopuły z otworami przez które tryska woda.

Do dyspozycji wypoczywających są rozległe tereny do plażowania, wyznaczone miejsce do grillowania, a także boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej. Obiekt posiada dobrze zaopatrzoną kawiarenkę.

Strzegom

Już od połowy czerwca można korzystać z oferty basenów letnich w Strzegomiu. Na miłośników wodnego wypoczynku czekają baseny z podgrzewaną wodą, dwie trampoliny, tory do pływania ze słupkami startowymi, ławki i leżanki z masażem, grota sztucznej fali, rwąca rzeka, masaże ścienne, masaż karku, siatka do wspinaczki z wyspą i zjeżdżalnia o długości 71,5 m. Dodatkową atrakcją jest nocne pływanie przy oświetlonym obiekcie.

Kąpielisko czynne jest codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Dodatkowo w każdą środę w lipcu i sierpniu, w godzinach 21.00-23.00, odbywa się „nocne pływanie”. Ze szczegółowym cennikiem oraz regulaminem można się zapoznać na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Jawor

fot. UM Jawor

Na spragnionych ochłody czeka również kąpielisko w nieodległym Jaworze. Basen letni przy ulicy Parkowej 7 czynny codziennie w godzinach 10.00-19.00.

Do dyspozycji odwiedzających jaworski obiekt są dwie zjeżdżalnie, w tym jedna czterotorowa, wodny plac zabaw, kilka niecek dla dzieci w różnym wieku, rwąca rzeka, trzy skocznie, masażery i wodne jacuzzi, a także tory pływackie.

Bielawa

Chętni wodnej rekreacji mogą też wybrać się do Bielawy, gdzie mogą skorzystać z oferty basenu letniego położonego u podnóża Gór Sowich na terenie Campingu Sudety, a także wypocząć na dwóch kąpieliskach miejskich nad Jeziorem Bielawskim. Więcej informacji na stronach internetowych: OSiR Bielawa oraz Camping Sudety.

/opr. mn/
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPo śmiertelnym wypadku utrudnienia na kolejowej trasie ze Świdnicy do Wrocławia
Następny artykułPierogowe święto w Łażanach [FOTO]