Strona główna 0_Slider Pierogowe święto w Łażanach

Pierogowe święto w Łażanach [FOTO]

0

Z jagodami, borówkami, serem, kapustą i oczywiście z mięsem – tradycyjne pierogi już po raz drugi miały swoje święto w gminie Żarów. Gościnne Łażany zaprosiły do zadbanego kompleksu rekreacyjnego w dawnym pałacowym parku na degustację, dobrą zabawę i turniej wsi.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja, przyciągnęła tak wielu chętnych, że po godzinie po pierogach przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Łażanianki nie było śladu. Tym razem na pomoc przyszły inne sołectwa, które obok tradycyjnych pierogów zaproponowały również pielmieni. Na stoiskach na chętnych czekały także domowe wypieki, potrawy z grilla i rękodzieło.

W parku stanęły dmuchańce dla najmłodszych i scena, na której wystąpili Krukowianie i Chór Sołtysów „Dyszkant” w gminy Kąty Wrocławskie. Tuż obok, na boisku, został rozegrany Turniej Wsi Gminy Żarów. Osiem drużyn walczyło o prymat, zaplatając warkocze z lin, rzucając kaloszem i biorąc udział w biegu kelnerskim.  Zwyciężyła drużyna z Wierzbnej, drugie miejsce wywalczyły Imbramowice, a trzecie – Przyłęgów.

Święto stało się okazją do wyłonienia mistrzyń w przygotowaniu najlepszych pierogów. By szanse były równe, uczestniczki musiały ulepić pierogi z serem i ziemniakami. Laur powędrował na skronie Danuty Borowskiej z Mrowin, II miejsce zajęła Beata Plizga z Żarowa, a trzecie Aleksandra Seruga z Imbramowic. Panie otrzymały w nagrodę drobny sprzęt AGD.

Przy okazji zabawy Koło Gospodyń Wiejskich w imieniu społeczności Łażan podziękowało za wyremontowanie i urządzenie świetlicy wiejskiej.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwidnicki basen przeżywa oblężenie. Gdzie bezpiecznie się kąpać? Kąpieliska i cenniki
Następny artykułKolejna trójka graczy żegna się z drużyną