Strona główna 0_Slider Smaki regionu, folklorystyczne występy i inne atrakcje. Zbliża się Festiwal Dolny Śląsk...

Smaki regionu, folklorystyczne występy i inne atrakcje. Zbliża się Festiwal Dolny Śląsk na Ludowo w Dobromierzu

0

Miody, lawendowe specjały, domowe przetwory, syropy, wyroby rękodzielnicze i wiele innych. Smaki i tradycje regionu w weekend zawitają do Dobromierza. Będą również występy zespołów folklorystycznych, stoiska ze smakołykami przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, wystawy i atrakcje dla dzieci. To wszystko już w sobotę, 22 lipca podczas Festiwalu Dolny Śląsk na Ludowo oraz zaplanowanego w jego ramach Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”. W tym czasie swoje 15-lecie działalności będzie obchodzić też Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”.

zdjęcie ilustracyjne

VI Festiwalu Dolny Śląsk na Ludowo w Dobromierzu rozpocznie się  w sobotę, 22 lipca o godz. 14.00 na boisku sportowym w Dobromierzu, przy Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku – ul. Sportowa 4. W programie wydarzenia sporo atrakcji.

Na miejscu będzie możliwość skosztowania dań z grilla, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, domowych ciast i  innych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckie oraz lokalne stowarzyszenia. Zaprezentują oni także swoje produkty i usługi.

Na festiwalu nie zabraknie ludowej muzyki i tańca. Na gości czekać będą występy zespołów folklorystycznych z regionu. Na scenie pojawią się – Kostrzanie, Dobromierzanie, Cicha Woda z Udanina, Jaworzynianie, Kostomłocianie, Ale Babki z Witoszowa, Krukowianie, Marzenie z Gminy Kłodzko, Wojcieszowianie, Kapeli Ludowej Jana Boduszka, Echo z Bolkowa oraz Goczałkowianie.

Na wydarzeniu będzie można zwiedzić też wystawę chociażby Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Muzeum Techniki Rolniczej. Moc atrakcji przygotowano także dla najmłodszych, w tym – bezpłatne dmuchańce, animacje i inne zabawy.

Smaki i tradycje regionu  skosztujemy również na zorganizowanym w tym czasie wojewódzkim Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”. 15 wystawców z terenu Dolnego Śląska zaprezentuje swoje regionalne produkty i rękodzieło. Na stoiskach znajdziemy chociażby unikalne upominki,  miody, przetwory sezonowe z warzyw i owoców oraz wiele innych wyrobów.

Festiwalom będą towarzyszyć obchody 15-lecia Lokalnej Grupa Działania „Szlakiem Granitu”. W nowo otwartym Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku zaplanowano wystawę oraz  wykłady, przedstawiające m.in. historię obszaru LGD. Stowarzyszenie  zostało założone przez siedem gmin z powiatu świdnickiego – Dobromierz, Strzegom, Żarów, Jaworzyna Śląska i Świdnica, a także powiatu średzkiego – Udanin, Kostomłoty. Realizuje działania kulturalne, biznesowe i edukacyjne na rzecz lokalnej społeczności.

Organizatorami wydarzeń są Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

/oprac. AN/

Poprzedni artykułAH Hardt – eksperci w zakresie instalacji odgromowych
Następny artykułPudełka wysyłkowe dla e-commerce