Strona główna 0_Slider Już w niedzielę wielka zabawa z bańkami mydlanymi

Już w niedzielę wielka zabawa z bańkami mydlanymi

0

Będą bańki małe i ogromne, zabawa i taniec w pianie. Żarowska Fundacja Inicjatywa B zaprasza 2 lipca 2023r. na szóstą edycję Mydlanego Parku, który zyskał już rzeszę sympatyków. Ze względu na rewitalizację żarowskiego parku zabawa zostanie przeniesiona na miejski stadion w Żarowie.

Wydarzenie składające się z mydlanego happeningu oraz „Piana Party” rozpocznie się o godz. 16.00 wielką emisją małych banieczek, które produkowane będą przez wydajne wytwornice. W mydlanej atmosferze uczestnicy festiwalu, wykorzystując udostępnione przez organizatora płyn i zestawy bańkarskie, będą tworzyć ogromne tunele oraz małe i duże banieczki w niezliczonej ilości.

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych Fundacja Inicjatywa B przygotuje kilkadziesiąt autorskich zestawów bańkarskich, a dla najmłodszych (do 3 lat) uczestników festiwalu – specjalną strefę, w której będzie można bańki złapać, powąchać oraz puszczać za pomocą różnych zabawek.

Nieopodal „Strefy Małych Banieczek” animatorzy oraz wolontariusze z żarowskiej fundacji będą zamykać dzieci w bańkach, prowadzić instruktaż puszczania i wdmuchiwania małych baniek w te większe oraz angażować osoby zainteresowane w pracę warsztatową, polegającą na malowaniu pianą.

O godz. 18.00 przyjdzie pora na festiwalowe „Piana Party”, które rozpocznie się pokazem zumby wśród tysięcy baniek mydlanych. Po prezentacji tanecznej, współpracujące od wielu lat z fundacją OSP Pożarzysko stworzy „mydlaną wyspę”, w której zanurzą się nie tylko dzieci, ale również, jak pokazały poprzednie edycje wydarzenia, młodzież i dorośli.

– „Mydlany Park Festiwal” to nie tylko przestrzeń rozrywki, ale również pomocy! W tym roku w ramach akcji charytatywnej na terenie festiwalu odbędzie się zbiórka pieniędzy na długotrwałą rehabilitację Julii Malik – małej żarowianki, której rodzice i przyjaciele angażując się w tworzenie naszego wydarzenia przygotują dla małych i dużych festiwalowiczów kilka niespodzianek – dodaje Tomasz Nycz, prezes Fundacji Inicjatywa B

W trakcie festiwalu „ulotnego piękna” przy muzyce emitowanej przez lokalnego twórcy – dj BLASQ, będzie można zrelaksować się w strefie z leżakami, skorzystać z oferty gastronomicznej food-trucków oraz browaru „Łażany”, a przede wszystkim cieszyć się ofertą kulturalno-rozrywkową.

Patronat medialny nad festiwalem objęła Swidnica24.pl.

/informacja organizatora, opr.red./

A tak było podczas poprzednich edycji. Zdjęcia organizatora:

Poprzedni artykułSetki kolarzy stanęło na start. Wśród nich olimpijczycy [FOTO]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Al. Niepodległości