Strona główna 0_Slider „Dom na czas”. Rusza nowa akcja dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla zwierząt

„Dom na czas”. Rusza nowa akcja dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla zwierząt

0

Nie każdy może przygarnąć na stałe psa czy kota ze schroniska, choćby ze względów finansowych. Fundacja Mam Pomysł, prowadząca świdnicką placówkę przy Pogodnej 3,  zachęca do tworzenia domów tymczasowych. Opiekunowie otrzymają wsparcie na ich prowadzenie.

– Akcja domów tymczasowych dla zwierząt ze schroniska ma na celu zapewnienie psom i kotom możliwości życia w przyjaznym otoczeniu, wśród kochających ludzi, zamiast samotnego przebywania w schroniskowym boksie za kratami. Idea ta polega na umieszczaniu zwierząt w tymczasowych domach do momentu znalezienia dla nich stałego miejsca zamieszkania – tłumaczy fundacja.

– Akcja „Dom na czas” ma wiele korzyści. Po pierwsze, umożliwia psom/kotom opuszczenie schroniska i przebywanie w domowym środowisku, co jest bardziej komfortowe i lepsze dla ich dobrostanu. Po drugie, adopcja tymczasowa daje zwierzętom szansę na nawiązanie relacji z opiekunami, co może ułatwić im przyszłe przystosowanie się do życia w stałym domu. Dzięki temu, że zwierzę w domu tymczasowym ma swojego człowieka codziennie, możemy stworzyć rzetelny opis na temat psa lub kota,  w rezultacie znaleźć mu najlepszy dom. Czas trwania adopcji tymczasowej, której celem jest adopcja stała, zazwyczaj wynosi maksymalnie około 1 roku. Jednak istnieje wyjątek dla zwierząt starszych, które mają powyżej 10 lat – tłumaczą organizatorzy akcji.

– W przypadku starszych zwierząt, fundacja, dbając o ich dobro, traktuje domy tymczasowe jako domy dożywotnie. Oznacza to, że zwierzęta starsze, które nie zostaną adoptowane na stałe, będą miały możliwość pozostania w tymczasowym domu aż do końca swojego życia. Fundacja dąży do zapewnienia odpowiedniego środowiska i opieki dla tych starszych zwierząt, uwzględniając ich specjalne potrzeby i zapewniając im pełne wsparcie i troskę – dodają społecznicy z Fundacji Mam Pomysł..

Domy tymczasowe dla zwierząt są niezwykle ważne dla schronisk, ponieważ poprawiają jakość życia zwierząt. Pozwalają również schroniskom na skupienie się na znalezieniu odpowiednich stałych domów dla zwierząt, ponieważ tymczasowe opieki zapewniają zwierzętom bezpieczne i kochające środowisko do momentu adopcji na stałe.

Fundacja oferuje domom tymczasowym wsparcie w postaci zapewnienia żywienia, akcesoriów, usług weterynaryjnych, behawiorysty lub ich refundację. Więcej informacji pod numerem telefonu 733 093 66.

/Informacje organizatora, opr. red./

Poprzedni artykuł14 mln zł na remont Inżynierskiej i Kraszowickiej. Wiadomo już, kto zajmie się pracami
Następny artykułJakie są najnowsze trendy w medycynie estetycznej? Odkryj najnowsze procedury i techniki!