Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie są najnowsze trendy w medycynie estetycznej? Odkryj najnowsze procedury i techniki!

Jakie są najnowsze trendy w medycynie estetycznej? Odkryj najnowsze procedury i techniki!

0
Obecnie rozwój medycyny estetycznej i stosowanych w jej zakresie technik oraz procedur jest bardzo dynamiczny. Mają one na celu przyniesienie rezultatów w postaci odmłodzenia, odnowienia i zregenerowania skóry, dając tym samym naturalne rezultaty wizualne. Które zabiegi medycyny estetycznej zyskują na popularności i wpisują się w trendy w zakresie troski o własny wygląd?

Kwas polimlekowy — zabieg pobudzający produkcję kolagenu

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, o którym jest coraz głośniej, jest procedura z wykorzystaniem kwasu polimlekowego. To substancja, która występuje w ludzkim organizmie, dlatego jest dobrze tolerowana.

Kwas polimlekowy ma działanie odmładzające. Najczęściej stosowany jest u osób, u których cienka skóra jest najbardziej podatna na wiotczenie. Korzysta się z tej substancji podczas wypełniania zmarszczek w okolicy żuchwy, ust, skroni, doliny łez.

Preparat wprowadzany jest podskórnie za pomocą cienkiej igły w wybranym obszarze zabiegowym. Po iniekcji mogą pojawić się niewielkie siniaki, która znikają w ciągu kilku następnych dni. Rezultaty w postaci wygładzenia i spłycenia zmarszczek następują stopniowo w ciągu 1,5 miesiąca po wykonaniu całej procedury. Efekty utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy. Po tym czasie można umówić się ponownie na zabieg.

Preparaty biostymulacyjne — substancje wykorzystywane w zabiegu regeneracyjnym i antyoksydacyjnym

Preparaty biostymulacyjne wykazują działanie pobudzające skórę do jej samodzielnej, wzmożonej odbudowy, regeneracji i nawilżenia. W trakcie zabiegu z wykorzystaniem tej substancji w pierwszej kolejności miejscowo znieczula się skórę za pomocą kremu, a następnie wstrzykuje podskórnie omawiany preparat w wybrane, wcześniej skonsultowane partie skóry.

Biostymulator ma za zadanie wiązać wodę, zapewniając tym samym nawilżenie głębszych warstw tkanek, a także eliminować wolne rodniki odpowiedzialne za przyspieszone procesy starzeniowe skóry. Z kolei dzięki aktywizacji fibroblastów pobudza skórę do zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu. W ten sposób staje się jędrna, bardziej elastyczna, wygładzona i miękka w dotyku.

Zabieg o działaniu biostymulacyjnym może powodować pewne zaczerwienienie w obrębie skóry poddawanej całej procedurze. Występują również obrzęki i zasinienia, które mijają po kilku dniach. Najlepsze efekty widoczne są po wykonaniu serii 3-4 zabiegów. Więcej informacji na temat biostymulatorów znajdziesz na https://www.estell.pl/.

Modelowanie z pomocą transferu tkanki tłuszczowej

Zabieg, który został zauważony przez pacjentów ze względu na duże możliwości modelujące, to lipotransfer. Polega on na pobraniu ich własnej tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała, a następnie jej wprowadzenie do miejsc wymagających wypełnienia. Materiał wykorzystywany podczas zabiegu pochodzi zatem w pełni od pacjenta, dlatego jest z nim biokompatybilny.

Tkanka tłuszczowa pobrana za pomocą specjalnej kaniuli jest oczyszczana i filtrowana. Umożliwia wyodrębnienie komórek macierzystych i materiału stosowanego jako wypełniacz.

Zabieg ten ma na celu wygładzenie zmarszczek i bruzd, odżywienie skóry przez poprawę jej kolorytu, nadanie jej jędrności i elastyczności, zwiększenie objętości tkanek w obszarach opadających, podatnych na wiotczenie, które wpływają na zmianę owalu twarzy i wizualne postarzenie. To zatem sposób na poprawę kształtu ust, policzków oraz brody.Zastosowanie hydroksyapatytu wapnia jako wypełniacza zmarszczek

Substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie, a dokładniej rzecz ujmując – w kościach, to hydroksyapatyt wapnia. Jako materiał biologiczny stosowany jest w zabiegach wypełniających zmarszczki, również w wolumetrii twarzy i nadawaniu objętości tkankom, które utraciły ją wraz z wiekiem. Zabieg ten przeprowadza się również u osób, które chcą unieść brwi, wykonać subtelną korektę własnego nosa i ogólnie rozumiany lifting w obrębie twarzy.

Iniekcja hydroksyapatytu wapnia stymuluje procesy produkcji kolagenu i elastyny. Natychmiastowo wypełnia tkanki, które wymagały korekty i przyczynia się do poprawy gęstości włókien w skórze. Procedura ta ma zatem działanie odmładzające i należy do zabiegów wpisujących się w obecne trendy w medycynie estetycznej.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Dom na czas”. Rusza nowa akcja dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla zwierząt
Następny artykułZwłoki mężczyzny wyłowione z zalewu Witoszówka. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości denata