Strona główna 0_Slider Co grają w kinie?

Co grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]

0

Sprawdź, jakie filmy będzie można obejrzeć w świdnickim Multikinie od 21 do 27 lipca 2023 roku.

Słynny reżyser, często określany magikiem kina – Christopher Nolan powraca z nowym filmem – tym razem biograficznym, zatytułowanym „Oppenheimer”. Pierwsze recenzje toną w uznaniach i zachwytach. Z pewnością po amerykańsko-brytyjskim twórcy możemy spodziewać się wielowymiarowego dzieła

PREMIERY:

BARBIE – PREMIERA 21.07.2023
USA/Kanada; Komedia, Dramat

Barbie, która żyje w idealnym bajkowym świecie przechodzi kryzys egzystencjalny.

12.15   14.55   17.35   20.15

OPPENHEIMER – PREMIERA 21.07.2023
USA/Wielka Brytania; Biograficzny/Dramat

Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego roli w stworzeniu bomby atomowej.

Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

12.15   16.00   19.45

MIĘDZY NAMI ŻYWIOŁAMI
USA; Animacja/Przygodowy

Para przeciwnych sobie żywiołów Ember i Wade wspólnie ratuje miasto przed zagładą.

10.30   13.00   15.30   18.05 – piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, środa
09.45   13.00   15.30   18.05 – wtorek
09.45   11.20   13.50   16.25 – czwartek

MIRACULOUS: BIEDRONKA I CZARNY KOT. FILM
USA/Francja/Japonia; Animacja/Przygodowy

Kiedy tajemniczy złoczyńca zaczyna grozić Paryżowi czarną magią, do walki z nim staje Marinette, nieśmiała nastolatka przemieniona w superbohaterkę – Biedronkę. Ucząc się nowych mocy i próbując pogodzić niebezpieczną misję z obowiązkami w domu i szkole, dziewczyna łączy siły z charyzmatycznym obrońcą sprawiedliwości – Czarnym Kotem.

10.10   12.35   15.00

MISSION: IMPOSSIBLE – DEAD RECKONING PART ONE
USA; Sensacyjny

Ethan Hunt wraz z ekipą IMF trafiają na trop tajnej broni, która w nieodpowiednich rękach może zagrozić losom całego świata.

17.25   20.35 – piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa
17.25   20.50 – czwartek

INDIANA JONES I ARTEFAKT PRZEZNACZENIA
USA; Przygodowy

1969. Apogeum wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Jones jest zdeterminowany, aby wyjawić nikczemną działalność nazistowskich naukowców licznie stojących za programami kosmicznymi.

20:50 – piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa

BING I PRZYJACIELE NA DUŻYM EKRANIE – PORANKI DLA DZIECI 22-23.07.2023, godz. 10.00  Wielka Brytania; Animowany

Kic, kic! Przygotujcie się na niesamowite przygody Binga i jego wspaniałych przyjaciół… w kinie! Czy pamiętacie tego uroczego króliczka, który skradł serca młodych widzów? Teraz powraca na wielki ekran Multikina, a towarzyszy mu jeszcze większa dawka zabawy!

JEANNE DIELMAN, BULWAR HANDLOWY, 1080 BRUKSELA – OFF – OWE CZWARTKI
Belgia, Francja; 1975; Dramat

„Jeanne Dielman…” to najbardziej znany film Chantal Akerman: spełniony i dojrzały, choć w 1975 roku, gdy powstawał, jego autorka miała zaledwie 25 lat. Tytułowa Jeanne to uwięziona w kieracie domowej rutyny samotna matka, okazyjnie dorabiająca prostytucją, chowająca zdobyte w ten sposób pieniądze w wazie na zupę. Przedmioty codziennego użytku, podobnie jak banalne czynności, odgrywają tu kluczową rolę: to właśnie w tym filmie pojawiają się legendarne długie sceny obierania ziemniaków czy robienia sznycla. Akerman w duchu feminizmu drugiej fali zwróciła uwagę na niewidzialne dla kina gesty i pracę kobiet. Ten manifest awangardowego kina i sztandarowe dzieło feminizmu ma też swój ukryty temat: jest nim życie po traumie Holocaustu. Akerman, córka polskich Żydów, przeżywców, bohaterkę graną przez Delphine Seyrig obdarowała doświadczeniami kobiet ze swojej rodziny.

19.00 – czwartek

Bilety do nabycia w kasach kina oraz na https://multikino.pl/

/Materiały – Multikino/

Poprzedni artykułRyk samochodów, „palenie gumy”, drifty. To nie tor wyścigowy, tylko ulica Polna Droga [FOTO/VIDEO]
Następny artykułSkrzypce i fortepian w dialogu. Festiwal Bachowski powrócił do Muzeum Dawnego Kupiectwa [FOTO]