Strona główna 0_Slider Wdarli się do pubu i dokonali rozboju przy użyciu topora. Do aresztu...

Wdarli się do pubu i dokonali rozboju przy użyciu topora. Do aresztu trafiło 3 mieszkańców powiatu [FOTO/VIDEO]

0

Kara do dwunastu lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcom Strzegomia, którzy na terenie Lubina dokonali rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Domniemani sprawcy zostali zatrzymani podczas wspólnej akcji przeprowadzonej przez policjantów z Lubina oraz Świdnicy, a także antyterrorystów z Wrocławia.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło na terenie miasta pod koniec maja. Jak wynikało ze zgłoszenia, zamaskowani sprawcy weszli do jednego z pubów na osiedlu Przylesie w Lubinie, a następnie rozbili pleksę zabezpieczającą i zasłaniającą pracownicę lokalu używając do tego przedmiot przypominający siekierę. Podejrzani doprowadzili pokrzywdzoną do stanu bezbronności, a następnie ukradli pieniądze w kwocie 550 złotych – opisuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Ustalenia policjantów doprowadziły ich do powiatu świdnickiego. – W trakcie współpracy z miejscowymi funkcjonariuszami, mundurowi szybko zebrali materiał dowodowy, co pozwoliło na przeprowadzenie działań mających na celu zatrzymanie sprawców tego rozboju. Funkcjonariusze z Lubina, wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego we Wrocławiu i mundurowymi ze Świdnicy, nad ranem z soboty na niedzielę, siłowo weszli do dwóch mieszkań, gdzie według ustaleń miały przebywać osoby podejrzane o to przestępstwo. Z uwagi na podejrzenie, że sprawcy mogli posiadać niebezpieczne narzędzia i narkotyki, wykorzystano psy służbowe. Podczas przeszukania lokali zajmowanych przez podejrzanych ujawnili kominiarki i odzież, w którą ubrani byli sprawcy podczas napadu, a także pistolet pneumatyczny i narkotyki. Dodatkowo w samochodzie, którym poruszali się zatrzymani, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli topór i kominiarkę – relacjonuje Serafin.

W trakcie akcji zatrzymano 9 osób. – Troje z nich, 18-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 25-31 lat usłyszało zarzuty. Wszyscy są mieszkańcami Strzegomia. W trakcie posiedzenia, sąd wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Będą odpowiadać za przestępstwo rozboju, za co może im grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Pozostałe osoby, po przesłuchaniu zostały zwolnione. Sprawa jest rozwojowa – dodaje rzecznik lubińskiej komendy.

/KPP Lubin, opr. mn/

Poprzedni artykułRuszyły zapisy na jedenastą edycję tenisowego memoriału
Następny artykułW maju powitali 100 maluchów. Statystyki urodzeń w świdnickim „Latawcu”