Strona główna 0_Slider Walczyli o Kryształowy Róg. Najlepsi wystąpili na świdnickim Rynku

Walczyli o Kryształowy Róg. Najlepsi wystąpili na świdnickim Rynku [FOTO/VIDEO]

0

Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku zdobył nagrodę Grand Prix – „Kryształowy Róg” podczas XXI Konkursu Sygnalistów Myśliwskich, który w niedzielę odbył się w Świdnicy. O tym, jak zagrali najlepsi uczestnicy mogła przekonać się także publiczność zgromadzona na świdnickim Rynku.

Reprezentanci kół łowieckich i nadleśnictw już po raz dwudziesty pierwszy walczyli w Konkursie Sygnalistów Myśliwskich „O Kryształowy Róg”. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu, a patronat honorowy nad konkursem objął Łowczy Krajowy PZŁ. Konkurs jest jednocześnie eliminacjami do Krajowego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich.

W niedzielę, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbyły się przesłuchania solistów i zespołów, których występy oceniało jury w składzie: Józef Czerniak (przewodniczący), Mariusz Jamrozik oraz Marcin Nowak, a kierownikiem muzycznym konkursu był Bogusław Rup. – Nasz świdnicki konkurs rozrasta się. Już sama liczba uczestników w tym roku o tym świadczy – podkreśla Rup.

Główną atrakcją dla publiczności był plenerowy występ laureatów i zespołów uczestniczących w konkursie oraz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki łowieckiej i Leśnej Okręgu Wałbrzyskiego PZŁ „Odgłosy Kniei” na świdnickim Rynku.

/mn/

fot. mn, Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMarsz 4 czerwca. Do Warszawy wybrali się również świdniczanie i mieszkańcy regionu [FOTO]
Następny artykuł„Samorząd to coś innego niż polityczne wojenki”. Prezydent Świdnicy zabiera głos po wykluczeniu jej z samorządowego ruchu