Strona główna 0_Slider Wakacyjny rozkład jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie wkrótce wyruszą nad morze i...

Wakacyjny rozkład jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie wkrótce wyruszą nad morze i na odnowioną trasę do Jedliny-Zdroju

0

W niedzielę, 11 czerwca wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Koleje Dolnośląskie przypominają o zmianach na swoich trasach i apelują do pasażerów o sprawdzanie aktualnych godzin odjazdu przed rozpoczęciem podróży.

  • Już od 8 czerwca wznowione zostały cieszące się sporą popularnością połączenia do czeskiego Skalnego Miasta.
  • Za dwa tygodnie, od 24 czerwca pociągiem Kolei Dolnośląskich będzie można bezpośrednio dotrzeć z Wrocławia do Świnoujścia. Tego samego dnia uruchomione zostaną weekendowe połączenia na zrewitalizowanej trasie łączącej Świdnicę z Zagórzem Śląskim i Jedliną-Zdrojem.

Jak informują przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, korekta rozkładu jazdy będzie wiązała się ze zmianami godzin odjazdów pociągów. Na niektórych trasach prowadzone będą remonty, które będą wiązały się z koniecznością wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Czasowe zamknięcia czekać będą podróżnych na odcinkach: Świdnica Miasto – Bielawa (w dniach 19-23.06.2023), Mościsko Dzierżoniowskie – Kamieniec Ząbkowicki (w dniach 3-19.07.2023), Strzegom – Jaworzyna Śląska (w dniach 12-16.06.2023), Lubań Śl. – Węgliniec i Lubań Śl. – Gryfów Śląski, Jelcz-Laskowice – Siechnice (zamknięcie nocne, niektóre pociągi), Smardzów Wrocławski – Strzelin, Wałbrzych Główny/Ścinawka Średnia – Kłodzko,

Podróżnych tradycyjnie prosimy o uważne sprawdzanie komunikatów na stacjach oraz śledzenie powiadomień o utrudnieniach na stronie kolejedolnoslaskie.pl przed każdą planowaną podróżą – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. Aktualny i przyszły rozkład jazdy pociągów można sprawdzić przed podróżą również na stronach portalpasazera.pl, rozklad-pkp.pl, intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.

Pociągi zatrzymają się na Zawiszowie, wkrótce otwarcie trasy do Jedliny-Zdroju

Od niedzieli, 11 czerwca pasażerowie będą już mogli korzystać z nowego przystanku kolejowego Świdnica Zawiszów, który został wybudowany obok dotychczas istniejącego przejścia przez tory między ulicami Kazimierza Odnowiciela i Podmiejską. Będą tam zatrzymywać się pociągi Kolei Dolnośląskich jadące po liniach D5 i D16.

Z kolei 24 czerwca – po ponad trzydziestu latach przerwy – wznowione zostaną przewozy pasażerskie na linii kolejowej łączącej Świdnicę z Zagórzem Śląskim i Jedliną-Zdrojem. W ramach przeprowadzonej za około 120 mln złotych inwestycji do dyspozycji podróżnych będą przystanki w Burkatowie, Bystrzycy Górnej, Lubachowie, Zagórzu Śląskim, Jugowicach oraz Jedlinie-Zdroju.

Początkowo, co najmniej do 3 września 2023 roku, przewidywane jest kursowanie trzech par pociągów w weekendy oraz dni świąteczne, a docelowo pociągi będą kursować we wszystkie dni tygodnia – informował niedawno Dariusz Kolubka, dyrektor wałbrzyskiego Zakładu Linii Kolejowych spółki PKP PLK.

Wróciły kursy do Skalnego Miasta, za dwa tygodnie zadebiutuje Nadmorski

Już od czwartku, 8 czerwca wznowione zostały połączenia z Wrocławia do Adrspachu. Cieszące się ogromną popularnością kursy do czeskiego Skalnego Miasta będą realizowane w weekendy i święta do 2 września. W drodze do Czech, szynobusy jeżdżące na trasie D28 zatrzymują się także na stacjach kolejowych leżących na terenie powiatu świdnickiego: w Żarowie, Jaworzynie Śląskiej i Świebodzicach. Za przejazd w jedną stronę z Żarowa do Adršpachu trzeba zapłacić 26 złotych, z Jaworzyny Śląskiej – 24 zł, zaś ze Świebodzic – 22 zł. Z 50% zniżki mogą skorzystać dzieci w wieku od 6 do 15 lat, natomiast dzieci do lat 6 mogą jechać bezpłatnie.

Wkrótce ze stolicy Dolnego Śląska w biało-żółtych pociągach będzie można dojechać nad morze. Premierowe połączenie wyruszy z Wrocławia 24 czerwca o godz. 5.40. Przyjazd do Świnoujścia planowany jest na godzinę 11.10. Powrotny pociąg Kolei Dolnośląskich ruszy o 16.40 ze Świnoujścia, a do Wrocławia Głównego dojedzie o 22.07. Ceny biletów to 79 zł z Wrocławia oraz 69 zł z Legnicy. Bilety będzie można rezerwować w aplikacji Koleo.

Będą to najszybsze pociągi na tej trasie, wprowadzamy także rezerwacje miejsc w cenie biletu. Rozwijamy się i zaczynamy korzystać z otwartych dostępów na trasy wykraczające poza nasze województwo – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Zapraszamy na pokład naszych pociągów Dolnoślązaków z Wrocławia, Legnicy, Lubina i Głogowa – bo w tych miejscowościach pociąg zatrzyma się w naszym województwie – dodaje.

/Koleje Dolnośląskie, opr. mn/

Poprzedni artykułRusza kolejny etap prac nad stawem miejskim w Żarowie [FOTO]
Następny artykułZmiany personalne w świdnickiej katedrze. Biskup Mendyk wyznaczył nowego gospodarza