Strona główna Wydarzenia Żarów Rusza kolejny etap prac nad stawem miejskim w Żarowie

Rusza kolejny etap prac nad stawem miejskim w Żarowie [FOTO]

0

Na półmetku są już prace związane z rewitalizacją stawu miejskiego przy ulicy Wyspiańskiego w Żarowie. Dzięki inwestycji mieszkańcy mają zyskać atrakcyjne i bezpieczne miejsce do wypoczynku.

Jesteśmy już w połowie realizacji wszystkich prac nad stawem miejskim w Żarowie. Wystarczyło kilka miesięcy, aby przebudować cały teren. Prace rozpoczęły się pod koniec 2022 roku, a dziś jest to już zupełnie inne miejsce – schludne i estetyczne. Nowe chodniki, oświetlenie, alejki, przygotowane stanowiska dla wędkarzy, wytyczona linia brzegowa – to wszystko jest zrealizowane. Kończymy teraz budowę deptaka wraz z oświetleniem wzdłuż linii brzegowej i czekamy na nową infrastrukturę, z której będziemy mogli wszyscy korzystać. Do dyspozycji mieszkańców będą nowe ławki, stoliki do gry w szachy, leżaki i atrakcyjne miejsce do wypoczynku i zabawy dla dzieci. W kolejnym etapie zadania pojawi się również pływająca fontanna i nasadzone zostaną liczne nasadzenia krzewów, drzew i kwiatów – mówi Wojciech Lesiak, kierownik referatu inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Równolegle kontynuowane są prace przy rewitalizacji Parku Miejskiego w Żarowie, które realizowane są w ramach tego samego zadania inwestycyjnego. Łączny koszt obu rewitalizacji to ponad 5 mln 261 tys. złotych.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułKrajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Co najczęściej zgłaszają mieszkańcy powiatu?
Następny artykułWakacyjny rozkład jazdy od niedzieli. Koleje Dolnośląskie wkrótce wyruszą nad morze i na odnowioną trasę do Jedliny-Zdroju