Strona główna 0_Slider Święto Granitu Strzegomskiego już za tydzień. Kto zagra? Jakie przewidziano atrakcje?

Święto Granitu Strzegomskiego już za tydzień. Kto zagra? Jakie przewidziano atrakcje?

0

Zenon Martyniuk, Paluch, Andrzej Piaseczny – to tylko niektórzy z wykonawców, których będzie można usłyszeć podczas tegorocznego Święta Granitu Strzegomskiego połączonego z Dolnośląskim Rozpoczęciem Lata. Przygotowania do trzydniowej imprezy, która odbędzie się w dniach 16-18 czerwca, trwają w najlepsze.

Święto Granitu Strzegomskiego rozpocznie się w piątek, 16 czerwca. Na początek, o godzinie 17.00 w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” przewidziano otwarcie fotograficznej wystawy pokonkursowej „Praktyka Górnika”, stworzoną z prac uczniów Technikum Górnictwa Odkrywkowego przy Zespole Szkół w Strzegomiu. Uroczyste rozpoczęcie trzydniowego święta odbędzie się na strzegomskim Rynku o godzinie 18.00. O godzinie 18.20 na scenie pojawi się Fryt Band, a o godzinie 20.00 wystąpi Zenon Martyniuk.

W sobotę na strzegomskim Rynku będzie działo się bardzo dużo.

  • Od godziny 11.00 producenci rękodzieła oraz żywności regionalnej i tradycyjnej będą prezentować swoje wyroby podczas Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”.
  • W samo południe wystartuje jubileuszowa X edycja Strzegomskiej Dwunastki, w ramach której biegacze będą mogli wystartować na dystansie 12 lub 6 kilometrów. Nieco wcześniej rozpoczną się biegi dzieci i młodzieży. Zapisy prowadzone są na dedykowanej stronie.
  • Swoją obecność w centrum Strzegomia zaznaczą również bractwa rycerskie, które będą prezentować się na scenie oraz będą brały udział w turnieju rycerskim na terenie obozowiska.
  • W sobotę, od godziny 13.00 na strzegomskim Rynku działać będzie także Strefa Rodzinna, gdzie na najmłodszych gości czekać będą darmowe atrakcje w postaci malowania buziek, skręcania balonów, dużych baniek mydlanych, strefy z koralikami i słomkami konstrukcyjnymi oraz blok gier i zabaw dopasowanych do wieku dzieci.
  • Wieczorem centrum miasta ponownie opanuje muzyka. W ramach drugiego dnia Święta wystąpią: XYZ Squad/DWO/Krupiński (godz. 18.00), Nullizmatyka (19.00), Paluch (20.30).

Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVII Regionalnej Giełdy Minerałów, do których w godzinach popołudniowych dołączą sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich gminy Strzegom z prezentacjami kulinarnymi w ramach „Truskawkowej niedzieli”. O godzinie 12.00 w strzegomskiej bazylice mniejszej rozpocznie się msza z udziałem bractw rycerskich, po zakończeniu której na placu Kościelnym odbędzie się finał turnieju rycerskiego. Kolejne wydarzenia będą odbywać się ponownie w Rynku, gdzie od godziny 15.00 występować będą amatorskie grupy artystyczne. Na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego na scenie wystąpią: Pół Tony (godz. 16.30), Ślad (18.30) oraz Andrzej Piaseczny (20.00).

/Strzegomskie Centrum Kultury, opr. mn/

Poprzedni artykułDroższy wstęp na strzegomskie obiekty sportowe. Podwyżka tłumaczona jest wzrostem kosztów eksploatacji
Następny artykułPiłkarski piknik w Żarowie