Strona główna Wydarzenia Strzegom Droższy wstęp na strzegomskie obiekty sportowe. Podwyżka tłumaczona jest wzrostem kosztów eksploatacji

Droższy wstęp na strzegomskie obiekty sportowe. Podwyżka tłumaczona jest wzrostem kosztów eksploatacji

0

Od piątku, 9 czerwca obowiązuje nowy cennik opłat za korzystanie z obiektów Strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Zmiany podyktowane są wzrostem kosztów eksploatacji. Wzrost cen jest poniżej wzrostu inflacji na poziomie 10 – 15 % – informują przedstawiciele ośrodka.

W piątek weszło w życie zarządzenie burmistrza Strzegomia w sprawie ustalania cen i opłat za korzystanie z obiektów sportowych i urządzeń użyteczności publicznej o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Dotyczy to cennika biletów wstępu na basen „Dolnośląski Delfinek”, a także obiektów przy ul. Adama Mickiewicza 2, Koszarowej, Krótkiej w Strzegomiu.

W przypadku Dolnośląskiego Delfinka od poniedziałku do piątku za pierwszą godzinę pływania trzeba teraz zapłacić 14 zł za bilet normalny (dotychczas 12 zł) lub 13 zł za bilet ulgowy (dotychczas 11 zł), natomiast w weekendy i święto jest to odpowiednio 15 zł  (dotychczas 13 zł) lub 14 zł (dotychczas 12 zł). O 2 zł/osobę więcej niż dotychczas trzeba też zapłacić za bilet rodzinny. W ofercie pływalni bez zmian pozostał bilet urodzinowy, uprawniający do całodniowego wstępu za 1 zł osobom obchodzącym w danym dniu urodziny.

Więcej trzeba zapłacić za godzinę wynajęcia hali sportowej (120 zł zamiast 100 zł) oraz sal do ćwiczeń i judo. W górę poszły też ceny za korzystanie z siłowni: za wstęp dzienny – 10 zł normalny/8 zł ulgowy (dotychczas odpowiednio 9 lub 7 zł), za karnet 30 dniowy – 120 zł normalny/70 zł ulgowy (dotychczas 100 lub 60 zł). Nowy cennik wprowadza też podwyżkę za korzystanie z kortu tenisowego, wiaty rekreacyjno-grillowej, lodowiska oraz boiska piłkarskiego.

Zmiany nie ominęły również basenu letniego, na którym sezon rozpocznie się już 17 czerwca o godzinie 10.00. Zgodnie z nowym cennikiem, od poniedziałku do piątku za wstęp trzeba będzie zapłacić 18 zł za bilet normalny (poprzednio 15 zł) lub 13 zł za bilet ulgowy (poprzednio 10 zł), natomiast w weekendy i święta będzie to 22 zł za bilet normalny (poprzednio 20 zł) lub 17 zł za bilet ulgowy (poprzednio 15 zł). Z kolei za karnet 10-dniowy trzeba będzie zapłacić 100 lub 50 zł (poprzednio 90 lub 40 zł).

Z pełnymi cennikami można zapoznać się na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

/OSiR Strzegom, mn/

Poprzedni artykułWzięli pod lupę finanse samorządów. Jak wypadła Świdnica i gminy powiatu świdnickiego?
Następny artykułŚwięto Granitu Strzegomskiego już za tydzień. Kto zagra? Jakie przewidziano atrakcje?