Strona główna 0_Slider OSP w Gogołowie z nową remizą

OSP w Gogołowie z nową remizą [FOTO]

0

Po blisko 60 latach nieprzerwanej służby Ochotnicza Straż Pożarna w Gogołowie doczekała się nowoczesnej remizy. Nowy obiekt bezpośrednio sąsiaduje z niedawno wybudowaną świetlicą, a wkrótce całości dopełni plac zabaw. Strażacy i mieszkańcy zmiany przyjęli z zadowoleniem.

To jak przeprowadzka z kurnika do pałacu. Strażacy wraz z dziecięco-młodzieżową drużyną pożarniczą w sobotnie popołudnie symbolicznie przeszli z dawnego, położonego na uboczu garażu do nowej remizy, znajdującej się w samym centrum Gogołowa. Przed przekazaniem kluczy, Zygmunt Balant, prezes zarządu oddziału Miejskiego-Gminnego Związku OSP RP, przypomniał historię strażaków z Gogołowa, która zaczęła się w 1965 roku od pompy ciągniętej przez ciągnik rolniczy. Dzisiaj strażacy dysponują nowoczesnym sprzętem, a ukoronowaniem stała się remiza.

Powierzchnia użytkowa nowego obiektu to 122,7 m2. W budynku zlokalizowane są 2 garaże na wozy bojowe oraz niezbędne zaplecze sanitarno-szatniowe. Obiekt będzie ogrzewany za pomocą powietrznej pompy ciepła. Wartość inwestycji to kwota 1,85 mln zł. Zadanie zrealizowano z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 575 tys. zł.

Z pewnością nowo wybudowana remiza OSP Gogołów wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Świdnica i ościennych miejscowości. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest, aby strażacy ochotnicy mieli odpowiedni sprzęt i zaplecze do prowadzenia swojej działalności. To oni są bardzo często pierwsi na miejscu wypadku, prowadzą akcje ratunkowe podczas klęsk żywiołowych czy pożarów. Dlatego samorząd gminy Świdnica sukcesywnie dofinansowuje infrastrukturę i zakup nowego sprzętu dla wszystkich jednostek OSP – podkreślają władze gminy. Strażacy dziękowali dzisiaj za pomoc wójt Teresie Mazurek, która z kolei podziękowała za pomoc w pozyskaniu funduszy wiceministrowi Wojciechowi Murdzkowi, a szczególnie chwaliła wykonawcę. – Dzisiaj bardzo mocno stawiamy także na bezpieczeństwo strażaków, którzy podczas akcji są narażeni na kontakt z dymem, popiołami, trującymi substancjami. To bardzo ważne, że po akcji będą mogli w komfortowych warunkach wziąć prysznic i przebrać odzież – podkreślał mł. bryg Łukasz Grzelak, zastępca komendanta powiatowego PSP. Z remizy korzystać będzie 20 strażaków i 15 dzieci oraz młodzieży z drużyny pożarniczej. Prezesem OSP w Gogołowie jest Wojciech Bąk.

Uroczystość oddania remizy do użytku zakończył festyn, zorganizowany przez lokalną społeczność.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułDawny tajny współpracownik Służb Bezpieczeństwa PRL współorganizuje konkurs historyczny dla młodzieży
Następny artykułMotocykliści z całej Europy zjechali do Dobromierza [FOTO]