Strona główna 0_Slider Kierowca taranujący śmietniki, drażniący zapach na południu miasta, pies błąkający się po...

Kierowca taranujący śmietniki, drażniący zapach na południu miasta, pies błąkający się po ulicy. Interwencje straży miejskiej

0

Od 26 maja do 1 czerwca 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 153 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto interwencje opisane przez Straż Miejską w Świdnicy:

27 maja 2023 roku o godz. 14.30 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące roju pszczół wiszącego przy jednej z posesji na ulicy Kliczkowskiej. Powiadomiono zarządcę nieruchomości oraz pszczelarza z którym współpracuje nasza jednostka. Rój pożytecznych owadów został uratowany i na pewno znajdzie nowy dom w pasiece.

29 maja 2023 roku o godz. 18.41 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Wiśniowej dotyczące drażniącego, chemicznego zapachu w rejonie miejsca zamieszkania. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Sytuacja ta powtarza się regularnie już od wielu lat. W sprawie tej toczą się postępowania, jednak na chwilę obecną problem nie został wyeliminowany. Mieszkańcy tego rejonu cały czas są narażeni na poważne uciążliwości.

29 maja 2023 roku o godz. 21.04 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w Parku im. Jana Kasprowicza. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Został on umieszczony w Policyjnej Izbie zatrzymań do wytrzeźwienia. Za swe zachowanie w dniu następnym został ukarany mandatem karnym.

31 maja 2023 roku o godz. 11.36 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kierowcy, który w podwórzu przy ulicy Siostrzanej wjechał pojazdem w pojemniki na odpady, przewracając jeden z nich. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Sprawca kolizji dostarczał przesyłkę do jednego ze sklepów i taranując pojemniki usiłował zaparkować samochód. Gdy przechodnie zwrócili mu uwagę na przewrócony pojemnik i rozrzucone odpady doszło do awantury. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie posiada aktualnego przeglądu technicznego. Na miejsce wezwano patrol Policji, który przejął sprawę i zastosował wobec sprawcy środki przewidziane w prawie wykroczeń.

1 czerwca 2023 roku o godz. 18.16 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa biegającego bez opieki w rejonie ulicy Ofiar Oświęcimskich. Pies biegał po jezdni, chował się pod pojazdami. Sytuacja była poważna, gdyż w każdej chwili mogło dojść do kolizji z jadącymi samochodami. Na miejsce wezwano pracowników świdnickiego schroniska dla zwierząt. Pies został schwytany i trafił do schroniska, gdzie oczekuje na swego właściciela, którego czeka jeszcze spotkanie ze strażą miejską i wyjaśnienie przyczyn ucieczki zwierzęcia.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułW sobotę świdniczanie zagrają o brąz [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułWspólna zabawa i zbiórka dla 3-letniej Agatki [FOTO]