Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Wspólna zabawa i zbiórka dla 3-letniej Agatki

Wspólna zabawa i zbiórka dla 3-letniej Agatki [FOTO]

0

Ponad 60 tysięcy złotych udało się zebrać podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, jaki odbył się w piątek na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie 3-letniej Agatki Salamon, córeczki kapitana piłkarskiej drużyny seniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica.

fot. Sylwester Bartczak/SOKiBP

Do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka zaprosiło Samorządowe Przedszkole „Chatka Puchatka”, a także Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej. Na kilka godzin jaworzyński stadion zamienił się w strefę zabaw, której towarzyszyły występy artystyczne oraz kiermasz.

Piątkowa impreza była również okazją do wsparcia zbiórki na rzecz Agatki Salamon, która urodziła się z wrodzoną wadą serca, prowadzącą do jego niewydolności. 3-letnia dziewczynka wymaga przeprowadzenia kosztownej operacji, której podjęła się klinika w Bostonie. Jej koszt to ponad 1 mln 700 tys. złotych. W trakcie imprezy udało się zebrać sporą sumę. – Z dzisiejszego pikniku w gotówce 51 124,98 zł, ale razem z wpłatami za licytacje przekroczyliśmy 60 000 zł, z czego 13 200 zł jest kwotą za cegiełki sprzedane jeszcze przed festynem! – poinformowali członkowie stowarzyszenia Jaworzyńska Pozytywka.

Kolejna okazja do wsparcia Agatki już w niedzielę. 4 czerwca w hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się turniej cyklu Super Liga Judo, w którym weźmie udział  około 500 zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 14 lat z ponad 30 klubów sportowych. Turniej rozpocznie się o godz. 9.00.

Przez cały czas jego trwania na hali będzie odbywał się festyn charytatywny na rzecz chorej dziewczynki, podczas którego będzie można nabyć pyszne ciasta, watę cukrową, popcorn, pierogi, bigos, zupę pomidorową, a także kiełbaski z grilla. Agatce można też pomóc każdego dnia, wpłacając datki za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułKierowca taranujący śmietniki, drażniący zapach na południu miasta, pies błąkający się po ulicy. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułBajkowi bohaterowie opanowali Galerię Świdnicką [FOTO/VIDEO]