Strona główna Zwierzaki Wyrzucone na śmietnik, skrajnie zaniedbane. Potrzebna pomoc dla trzech kotów

Wyrzucone na śmietnik, skrajnie zaniedbane. Potrzebna pomoc dla trzech kotów

0

Dwa kocie niemowlaki zostały znalezione na wysypisku śmieci, czarna kotka trafiła na Pogodną 3 w Świdnicy w stanie skrajnego zaniedbania. Schronisko dla bezdomnych zwierząt apeluje o wsparcie leczenia i wyżywienia niedawno przyjętych zwierząt.

– Poznajcie czarną kotkę, która trafiła do nas 18 maja w stanie rażącego zaniedbania z bardzo mocnym kocim katarem, wychudzona oraz z bardzo poważną zmianą pozapalną spojówki spowodowaną powikłaniami po kocim katarze, nie wiemy ile czasu to już trwa, ale koteczka musiała bardzo cierpieć. To już kocia seniorka, nie ma zbyt wiele zębów, czy ktoś ją porzucił? Pozbył się niewygodnego problemu? Tego nie wiemy, ale walczymy! Seniorka jest w trakcie diagnostyki, niebawem dowiemy się co jeszcze pokażą wyniki krwi oraz inne badania. Wdrożyliśmy leczenie, kotka dzielnie znosi walkę o zdrowie – opisuje Fundacja Mam Pomysł, prowadząca schronisko.

– Kolejnymi dwoma istnieniami, dla których prosimy was o wsparcie są 2 malutkie kocięta znalezione na wysypisku śmieci bez matki, one najprawdopodobniej również świadomie zostały porzucone przez człowieka. Jest to rodzeństwo – bura to samica, a biało bury to samiec. Maluszki aktualnie przebywają w naszym domu tymczasowym, lecz za nimi już pierwsze odrobaczenia i odpchlenia, natomiast za miesiąc będą miały pierwsze szczepienie i będą rozglądać się za nowym domem – piszą pracownicy fundacji.

Koty potrzebują leczenia i specjalistycznej karmy, a to spore wydatki. Każdy, kto może wesprzeć działania schroniska, proszony jest o wpłaty. Więcej szczegółów na ratujemyzwierzaki.pl.

/opr. red./

Poprzedni artykułJak przetransportować limuzynę z Niemiec?
Następny artykułSklep Ogniowy – profesjonalny sprzęt strażacki oraz Twoje bezpieczeństwo