Strona główna Sport Piłka nożna Wyjazdowy triumf i pozycja lidera dolnośląskich rozgrywek

Wyjazdowy triumf i pozycja lidera dolnośląskich rozgrywek [FOTO]

0

Cały czas świetnie wiosną prezentują się młodzi piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej juniorów starszych. Podopieczni trenera Patryka Paszkowskiego wygrali już siódmy z dziewięciu rozegranych meczów w rundzie rewanżowej, tym razem pokonując na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra w niezwykle ważnym boju dla układu górnych rejonów tabeli!

W stolicy Karkonoszy drudzy w tabeli jeleniogórzanie podejmowali lidera – ekipę IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Należy dodać, że nasi rywale mieli tylko punkt straty, a na dodatek jeden mecz rozegrany mniej. Stawka była zatem niezwykle wysoka. Oba zespoły chciały wygrać, okazując się lepszymi w tym sezonie. W pierwszym pojedynku rozegranym jesienią na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji padł remis 1:1, a Karkonosze punkt wywalczyły dosłownie w ostatniej akcji meczu. Tym razem w spotkanie lepiej weszli nasi przeciwnicy. Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy po golu autorstwa Wiktora Kowalskiego. Po zmianie stron świdniczanie zaprezentowali się lepiej, zwiększyli obroty i zdołali odwrócić losy rywalizacji. Najpierw w 47. minucie do sieci trafił Łukasz Malawski, a rezultat rozstrzygnęło trafienie wprowadzonego w drugiej połowie na plac gry Huberta Lipińskiego z 82. minuty pojedynku. Biało-zieloni z dorobkiem 49 punktów uzyskanych w 21 rozegranych meczach (15 wygranych, 4 remisy i 2 porażki) plasują się na samym szczycie tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów starszych – najważniejszych rozgrywek na terenie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Mamy obecnie dwa punkty przewagi nad Ślęzą Wrocław i cztery „oczka” zapasu nad Karkonoszami Jelenia Góra. W sobotę, 27 maja zagramy u siebie o 12.30 z czwartym Górnikiem Wałbrzych.

Karkonosze Jelenia Góra – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:2 (1:0)

Skład: Bykhovets, Staroń, Oboza, Ratajczak, Król, Ilski, Korab (67′ Lipiński), Markowski (76′ Kałwak), Wysoczański (46′ Kruczek), Zawiła (46′ Duda), Malawski (88′ Szewczyk).

/MDvR, FOTO: Piotr Kuban, Marcin Oboza/

Poprzedni artykułCo dalej po pożarze zabytkowego pałacu w Bystrzycy Dolnej?