Strona główna 0_Slider Unikalne rękodzieło i wyjątkowe wyroby na targach lokalnych twórców. W weekend na...

Unikalne rękodzieło i wyjątkowe wyroby na targach lokalnych twórców. W weekend na Rynek zawitają również food trucki [FOTO/VIDEO]

0

Anielskie figurki, oryginalne wisiorki i biżuterię, obrazy czy urocze pluszaki – to tylko niektóre z przedmiotów wytworzonych przez utalentowanych mieszkańców Świdnicy oraz okolic, które można obejrzeć i kupić podczas IV Targów Talentów, Twórczości i Rękodzieła. Odbywający się na świdnickim Rynku kiermasz będzie można odwiedzić jeszcze w sobotę. Przy okazji wizyty w centrum będzie też można co nieco przekąsić podczas Świdnickiego Smacznego Weekendu.

Organizowane od ubiegłego roku targi dają możliwość zaprezentowania twórczości zdolnych mieszkańców miasta i regionu, którzy do tej pory rzadko, albo wcale, nie chwalili się swoimi talentami i wyrobami. Podczas nich można zobaczyć i popodziwiać piękne przedmioty, porozmawiać z twórcami, a także kupić coś dla siebie lub na wyjątkowy prezent.

Targi Talentów, Twórczości i Rękodzieła odbywają się już po raz czwarty. Zaczęliśmy skromnie w Klubie Bolko. Zainteresowanie ze strony zdolnych świdniczanek i świdniczan przerosło nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy przenieść się do Rynku. Wróżę temu przedsięwzięciu, że w przyszłości rozrośnie się do rozmiarów giełdy staroci – mówi Bożena Kuźma, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury. W czwartej edycji targów bierze udział 23 wystawców, którzy prezentują piękne kolczyki, torebki, swetry, czy też obrazy. Rękodzielnicze wyroby będzie jeszcze można podziwiać oraz zakupić w sobotę w godzinach 10.00-16.00.

Przez weekend powodów do wizyty na świdnickim Rynku będzie zresztą więcej. W sobotę oraz niedzielę w centrum miasta będzie można skosztować potraw z różnych zakątków świata, serwowanych z cieszących się popularnością food trucków. – Przez dwa dni będziecie mogli skosztować smakowitego kunsztu szefów kuchni z całej Polski. Zaserwujemy Wam również wyśmienite napoje orzeźwiające. A to wszystko w towarzystwie przyjemnej dla ucha muzyki. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci – zachęcają organizatorzy Świdnickiego Smacznego Weekendu. W sobotę food trucki będą czekały na smakoszy w godzinach 12.00-21.00, a w niedzielę w godzinach 12.00-20.00.

/mn/

Poprzedni artykułPorażka z Kusym na początek walki o Final Four
Następny artykułCuchnąca ciecz znów wpływa do potoku w Parku Strzelnica [FOTO]