Strona główna 0_Slider Świdniczanie w najlepszej czwórce drużyn w Polsce!

Świdniczanie w najlepszej czwórce drużyn w Polsce!

0

Po kolejnym, fantastycznym, pełnym dramaturgii turnieju młodzicy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej z dwoma zwycięstwami na koncie zajęli drugie miejsce podczas rozgrywanego w Ostrowcu Świętokrzyskim turnieju 1/4 finału Pucharu ZPRP młodzików i w wielkim stylu awansowali do elitarnego grona czterech najlepszych drużyn w Polsce. Turniej Final Four odbędzie się 2 i 3 czerwca. Nasz klub będzie ubiegał się o organizację imprezy!

Turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim miał dla podopiecznych Krzysztofa Terebuna bliźniaczy przebieg do tych na wcześniejszych etapach – w Płocku i Zamościu. Młode Szare Wilki znów zaczęły od porażki, ale w kolejnych meczach, mając „nóż na gardle” wytrzymały presję i wygrywały.

W piątek świdniczanie wyraźnie ulegli Kusemu Kraków 32:38 (13:22). O wyniku zadecydowała pierwsza połowa, w której mieli kłopot ze zdobywaniem bramek – bardzo dobrze spisywał się bramkarz Kusego. Po zmianie stron ze skutecznością było lepiej. W 35. minucie ŚKPR zbliżył się na dystans pięciu bramek (20:25), ale rywale odparli pogoń i ostatecznie wygrali 38:32. W sobotę było już zdecydowanie lepiej. ŚKPR pewnie pokonał gospodarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 33:25 (17:14). Świdniczanie prowadzili niemal przez całe spotkanie. Miejscowi wyszli na prowadzenie tylko raz – 7:6 w 11. minucie. Pierwszą połowę młode Szare Wilki zakończyły z zapasem trzech bramek (17:14), mimo iż otrzymali w tym okresie cztery kary i czterokrotnie obijali poprzeczkę bramki rywali. Po zmianie stron KSZO trzykrotnie zbliżył się na dystans dwóch trafień. Przełom nastąpił około trzydziestej minuty. Po serii trzech bramek zrobiło się 23:18 i od tego momentu świdniczanie w pełni kontrolowali sytuację i do końca spotkania powiększali przewagę, wygrywając ostatecznie 33:25.

W drugim sobotnim meczu Sparta Oborniki Wielkopolskie pokonała Kusego Kraków 30:28 (13:13) i po dwóch dniach turnieju sytuacja w tabeli była tyle zagmatwana, co… jasna i klarowna. Wszystkie cztery drużyny miały na koncie po jednym zwycięstwie i jednej porażce, a to oznaczało, że zwycięzcy niedzielnych spotkań zapewnią sobie awans do Final Four. Jako pierwsi z tego faktu cieszył się nasz zespół. W starciu ze Spartą Oborniki Wielkopolskie, ŚKPR od początku dyktował warunki gry i już do przerwy prowadził 16:9. Kluczem do takiego rezultatu była tym razem bardzo dobra gra w defensywie poparta znakomitymi interwencjami Konrada Anioła w bramce. W drugiej połowie była już spokojna kontrola wyniku i ostatecznie wygrana 31:25.

Po meczu można było rozpocząć fetowanie wspaniałego sukcesu. Znów nie zawiedli najwierniejsi kibice szarych Wilczków, którzy bardzo licznie zameldowali się w Ostrowcu i głośnym dopingiem przez trzy dni nieśli swoich pupili. Z awansu do Final Four cieszyli się też gracze z Krakowa, którzy w drugiej połowie przegrywali z KSZO już pięcioma bramkami, a jednak odwrócili losy spotkania i zwyciężyli 37:35. Po zakończeniu tego spotkania odbyła się ceremonia zakończenia turnieju. W jej trakcie uhonorowany został między innymi MVP naszej drużyny – Kacper Maksymowicz. Na słowa uznania za walkę, ambicję i zaangażowanie zasłużyła jednak cała dwunastka zawodników. Bez względu jak świdniczanie spiszą się w turnieju decydującym o medalach, to już teraz zapisują piękną kartę w historii naszego klubu!

W Final Four zagrają także Siódemka Miedź Legnica i Wisła Płock, które wywalczyły awans z równolegle odbywającego się drugiego turnieju w Zamościu. Turniej Final Four odbędzie się 2 i 3 czerwca. ŚKPR Świdnica będzie ubiegał się o jego organizację.

Kusy Kraków – ŚKPR Świdnica 38:32 (22:13)

ŚKPR: Anioł, Firlej – Czerwiński 8, Maksymowicz 8, D. Błaszyk 6,, Marek 4, Bagiński 2, Ruszaj 2, Mitek 1, Szczygieł 1, Choiński/J. Kocjan, Zisiadis, Czapla

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – ŚKPR Świdnica 25:33 (14:17)

ŚKPR: Anioł, Firlej – Czerwiński 8, Maksymowicz 7, Marek 7, Mitek 4, Bagiński 4, D. Błaszczyk 3, Ruszaj, Choiński/ J. Kocjan, Zisiadis, Szczygieł, Czapla

ŚKPR ŚwidnicaSparta Oborniki Wlkp. 31:25 (16:9)

ŚKPR: Anioł, Firlej – Maksymowicz 9, Czerwiński 8, Mitek 4, Marek 4, Ruszaj 3, Bagiński 2, Szczygieł 1, J. Kocjan, Zisiadis, Czapla, Choiński/ D. Błaszczyk