Strona główna Polityka O gospodarce odpadami podczas sesji Rady Miejskiej w Świdnicy

O gospodarce odpadami podczas sesji Rady Miejskiej w Świdnicy

0

Analiza stanu gospodarki odpadami na terenie Gminy Miasto Świdnica za rok 2022, zmiany i nowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz zmiany w budżecie miasta – to część spraw, jakimi zajmą się świdniccy radni podczas XIV sesji. Obrady rozpoczną się w sali narad przy ul. Armii Krajowej 47 w piątek, 26 maja o godzinie 10.00.

W porządku obrad znalazły się m.in. uchwały: w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany w części tekstowej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Świdnicy – ul. Pafalu oraz w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Świdnicy – ul. Towarowa – Składowa – informuje świdnicki magistrat. Radni zapoznają się także z analizą stanu gospodarki odpadami na terenie Gminy Miasto Świdnica za rok 2022, która wykazała blisko 3 miliony złotych nadwyżki w opłatach, pobieranych od mieszkańców Świdnicy.

Projekt uchwały o zmianach w budżecie przewiduje wprowadzenie do miejskiej kasy środków na kolejny etap remontu ulicy Kraszowickiej, na modernizację ul. Inżynierskiej oraz na budowę parkingu przy ul. Marcinkowskiego na Osiedlu Młodych.

W programie znajduje się 9 projektów uchwał, które dostępne są na stronie um.swidnica.pl. Transmisje obrad można oglądać TU.

Poprzedni artykułWalka o życie Agatki trwa. Od małych piłkarzy blisko 20 tysięcy złotych na operację!
Następny artykułBiskup, tatuażysta czy imigrantka. Świdnickie rozmowy z „żywymi książki” [FOTO]