Strona główna 112 Na podwójnym gazie i z dożywotnim zakazem jazdy

Na podwójnym gazie i z dożywotnim zakazem jazdy

0

Kierowcy z powiatu legnickiego nie przeszkodził dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. I tak wsiadł za kierownicę, a przy okazji wypił dla kurażu. I dojechał do Świebodzic.

– Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach 22 maja otrzymali zgłoszenie, że w kierunku centrum miasta porusza się pojazd marki Renault, którego kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali pojazd. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec powiatu legnickiego siedzący za kierownicą Renault jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – opisuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

48-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

– Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiej osobie dalszą jazdę i zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować o swoich przypuszczeniach – zachęca rzeczniczka świdnickiej policji.

/opr. red./

Poprzedni artykułMa talent i olbrzymi potencjał. Przemek Kuliś cały czas na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej!
Następny artykułW Świdnicy zaplanowano walkę o medale mistrzostw Polski w sumo!