Strona główna Sport Inne Ma talent i olbrzymi potencjał. Przemek Kuliś cały czas na prowadzeniu w...

Ma talent i olbrzymi potencjał. Przemek Kuliś cały czas na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej!

0

Świetnie rozwija się cały czas kariera utalentowanego, zaledwie 13-letniego kartingowca Przemysława Kulisia z Borowa (gmina Dobromierz). Nasz zawodnik z powodzeniem startuje między innymi w Dolnośląskiej Lidze Kartingowej, prowadząc na dwie kolejki przed końcem zmagań w klasyfikacji generalnej w kategorii DLK Junior.

Za nami bardzo intensywny poniedziałek. Najpierw trening na torze TOP1 Karting. Udało mi się poprawić tempo wyścigowe oraz wyeliminować błędy. Następnie przenieśliśmy się na Tor Kartingowy Wrocław Racing Center. Tam czekała na mnie kolejna runda Dolnośląskiej Ligi Kartingowej Juniorów. Kwalifikacje niestety poszły mi dość słabo. Zająłem w nich dopiero 4. miejsce. W pre-finale dobra strategia i świetne tempo pozwoliły mi zyskać dwie pozycje i awansować na P2. W finale po starcie z drugiego miejsca od początku naciskałem na lidera. Niestety, ale pomimo lepszego tempa po dwóch stop&go dalej znajdowałem się na drugiej pozycji, na której skończyłem wyścig. Po tej rundzie prowadzę w klasyfikacji generalnej DLK Junior, ale mam zaledwie 6 punktów przewagi. Dwie ostatnie rundy zapowiadają się bardzo emocjonująco – wyznaje Przemysław Kuliś.

Oprócz startów w Dolnośląskiej Lidze Kartingowej we Wrocławiu, Przemek Kuliś w planie ma także występy w CRKC (Otwarte Mistrzostwa Czech), które odbędą się już niedługo, bowiem w pierwszy weekend czerwca. W dalszej perspektywie są także zawody PIKC (Otwarte Mistrzostwa Polski), które zaplanowane są na termin 9-10 września.

Przemek Kuliś ma 13 lat, mieszka w małej miejscowości Borów (gmina Dobromierz) i od najmłodszych lat jest fanem motoryzacji. W kartingu halowym zaczął jeździć mając 8 lat i już po roku został mistrzem Dolnego Śląska w swojej kategorii wiekowej. Przemek jeździ nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale od kilku lat z powodzeniem, ściga się również z dorosłymi.

W ciągu pięciu lat przygody z kartingiem halowym zdobył wiele tytułów, a najważniejsze z nich to:

2019 rok – mistrz Dolnego Śląska w kategorii MINI
2020 rok – mistrz Dolnego Śląska w kategorii MINI
2020 rok – 5. miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 14
2021 rok – mistrz Polski do lat 14
2021 rok – 5. miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 17
2021 rok – II wicemistrz Dolnego Śląska w kategorii OPEN
2021 rok – zwycięzca cyklu indywidualnych wyścigów długodystansowych Tobikart GP w kategorii OPEN
2022 rok – 3. miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 14
2022 rok – I wicemistrz Dolnego Śląska w kategorii OPEN
2022 rok – zwycięzca Dolnośląskiej Ligi Kartingowej w kategorii OPEN

Przemek Kuliś ściga się również poza granicami naszego kraju i dzięki temu jest rozpoznawany w całej Europie, a może i na świecie.

/MDvR/

Poprzedni artykułMłodzi lekkoatleci w akcji [FOTO, WYNIKI]
Następny artykułNa podwójnym gazie i z dożywotnim zakazem jazdy