Strona główna 0_Slider Kto wystąpi podczas Święta Granitu Strzegomskiego? Sprawdź program imprezy

Kto wystąpi podczas Święta Granitu Strzegomskiego? Sprawdź program imprezy

0

Ruszyło odliczanie do tegorocznego Święta Granitu Strzegomskiego połączonego z Dolnośląskim Rozpoczęciem Lata. Trzydniowa impreza odbędzie się już za miesiąc i potrwa od 16 do 18 czerwca.

Święto Granitu Strzegomskiego rozpocznie się w piątek, 16 czerwca. Na początek, o godzinie 17.00 w Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” przewidziano otwarcie fotograficznej wystawy pokonkursowej „Praktyka Górnika”, stworzoną z prac uczniów Technikum Górnictwa Odkrywkowego przy Zespole Szkół w Strzegomiu. Uroczyste rozpoczęcie trzydniowego święta odbędzie się na strzegomskim Rynku o godzinie 18.00. O godzinie 18.20 na scenie pojawi się Fryt Band, a o godzinie 20.00 wystąpi Zenon Martyniuk.

W sobotę strzegomskim Rynkiem zawładną producenci rękodzieła oraz żywności regionalnej i tradycyjnej, którzy od godziny 11.00 będą prezentować się na swoich stoiskach podczas Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”, a także uczestnicy miejskiego biegu Strzegomska Dwunastka. Swoją obecność w centrum Strzegomia zaznaczą również bractwa rycerskie, które będą prezentować się na scenie oraz będą brały udział w turnieju rycerskim na terenie obozowiska. Wieczorem strzegomski Rynek ponownie opanuje muzyka. W ramach drugiego dnia Święta wystąpią: XYZ Squad/DWO/Krupiński (godz. 18.00), Nullizmatyka (19.00), Paluch (20.30).

Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godzinie 11.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVII Regionalnej Giełdy Minerałów, do których w godzinach popołudniowych dołączą sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich gminy Strzegom z prezentacjami kulinarnymi w ramach „Truskawkowej niedzieli”. O godzinie 12.00 w strzegomskiej bazylice mniejszej rozpocznie się msza z udziałem bractw rycerskich, po zakończeniu której na placu Kościelnym odbędzie się finał turnieju rycerskiego. Kolejne wydarzenia będą odbywać się ponownie w Rynku, gdzie od godziny 15.00 występować będą amatorskie grupy artystyczne. Na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego na scenie wystąpią: Pół Tony (godz. 16.30), Ślad (18.30) oraz Andrzej Piaseczny (20.00).

/Strzegomskie Centrum Kultury, opr. mn/

Poprzedni artykułNarkotyki ukrył w kuchennej szafce
Następny artykułStrażacy dadzą popis umiejętności. Gminnym zawodom towarzyszyć będą atrakcje z okazji Dnia Dziecka