Strona główna 0_Slider Jej życie może uratować kosztowna operacja. Trwa zbiórka dla Agatki, za tydzień charytatywny...

Jej życie może uratować kosztowna operacja. Trwa zbiórka dla Agatki, za tydzień charytatywny festyn

0

Aż 1,7 miliona złotych muszą zdobyć rodzice Agatki Salamon, by uratować życie swojej 3-letniej córeczki. Dziewczynka wymaga niezwykle skomplikowanej operacji, której chcą się podjąć lekarze z Bostonu. Z pomocą ruszyły lokalne społeczności, wspierając zbiórkę oraz organizując szereg wydarzeń w szczytnym celu. Jednym z nich będzie charytatywny festyn, który odbędzie się w przyszłą niedzielę!

Agatka Salamon jest córką Patryka Salamona, kapitana piłkarskiej drużyny seniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. – Agatka urodziła się 6 września 2019 roku z wrodzona wadą serca, występującą pod nazwą skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych. Jest to bardzo rzadka wada, która prowadzi do niewydolności serduszka. Ze względu na specyfikę wady bardzo często towarzyszy jej blok przedsionkowo – komorowy. U Agatki ma on już postać bloku zaawansowanego – z zapisami bloku całkowitego. Z tego powodu w styczniu tego roku Agatka trafiła do szpitala w trybie pilnym, była monitorowana przez kilka dni – dzięki lekom udało się uzyskać przyspieszenie rytmu serca – opisują rodzice.

– Agatka jest cudownym, pełnym życia dzieckiem nieświadomym swojej choroby, dzielnie znosi wszystkie wizyty lekarskie, badania oraz przyjmuje leki. Uwielbia tańczyć, kolorować i robić sobie tatuaże pod wodą. Dzięki naszej pani doktor wiemy, że jest możliwość naprawienia serduszka Agatki. W Bostonie, z najlepszymi wynikami, przeprowadzana jest operacja double switch – polegająca na całkowitej korekcji wady. Podjęliśmy więc konsultacje z lekarzami z Bostonu, na tę chwilę czekamy na ich opinię i kwalifikację Agatki do operacji. Nasza córeczka ma szansę na zdrowe serduszko, szczęśliwe dzieciństwo i długie życie – podkreślają rodzice. Koszt operacji to 1,7 miliona złotych. Dotychczas udało się zebrać ponad 131 tys. złotych.

Agatce można pomóc każdego dnia, wpłacając datki za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Okazją do wsparcia zbiórki będzie również charytatywny festyn, który zorganizowany zostanie w przyszłą niedzielę, 14 maja na boisku w Pszennie. Wydarzenie potrwa od godziny 11.00 do 17.00.

Akcję w szczytnym celu zainauguruje mecz piłkarski pomiędzy LKS Cukrownikem Pszenno a ZKS Włókniarz Kudową-Zdrój. Na gości wydarzenia czekać będzie moc atrakcji, w tym m.in. pokazy sprzętu służb mundurowych, pokazy sportowe i artystyczne, loteria, przejazd zabytkowym autem, turniej piłkarzyków, stoiska gastronomiczne z ciastami, pierogami, napojami, przekąskami ciepłymi i słodkimi. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – będą dmuchańce, bańki mydlane i zabawy z animatorem, malowanie twarzy, czy też plecenie kolorowych warkoczyków. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

/mn/

Poprzedni artykułMłodzi świdniczanie z awansem do najlepszej ósemki w Polsce!
Następny artykuł„Listy do Sali”. Wyjątkowa wystawa od Świdnicy rozpocznie podróż po Dolnym Śląsku