Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

W moc wydarzeń będzie obfitował nadchodzący weekend. Banda i Wanda wystąpi na Dniach Żarowa, w Świdnicy po raz kolejny na Rynku rozgości się akcja Motokrew, w Pankowie zmierzą się strażacy ochotnicy, a w niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny oraz lubiane przez dzieci i młodzież Święto kolorów nad zalewem Witoszówka. Co jeszcze czeka na mieszkańców powiatu świdnickiego?

Dni Żarowa [piątek-sobota]

Tegoroczne Dni Żarowa zaplanowano w dniach 26-27 maja na terenie targowiska miejskiego przy ulicy Dworcowej. Na żarowian będzie czekało sporo atrakcji, koncertów a na koniec tradycyjnie dyskoteka pod gwiazdami. Wśród nich – After Party i Wanda i Banda. Tegoroczne Dni Żarowa zaplanowano w dniach 26-27 maja. – Oprócz koncertów gwiazd tegorocznych Dni Żarowa będziemy mogli uczestniczyć w wyjątkowych urodzinach. Siedemdziesiąt pięć lat temu powołana do życia została Żarowska Orkiestra Dęta. Zapraszamy na wspólny koncert z udziałem orkiestry dętej z Dzierżoniowa. Ponadto na scenie zaprezentują się lokalni artyści – Aorta (rock), Toxide (metal). W piątek, 26 maja na scenie pojawi się Natalia Lubrano – uczestniczka m.in.: Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy Must Be the Music. Pierwszego dnia o godzinie 21:00 żarowian rozgrzeje After Party – zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza gatunku disco polo, folku, muzyki biesiadnej, techno, muzyki klubowej i dance. A to znaczy tylko jedno, w Żarowie będzie głośno i tanecznie – zapewniają organizatorzy.

PROGRAM DNI ŻAROWA 26-27 MAJA 2023

Piątek, 26 maja

 • 17:00 – otwarcie Dni Żarowa i wręczenie nagród uczestnikom konkursu „Żarów moich marzeń”
 • 17:10 – Krukowianie
 • 18:00 – Aorta / rock
 • 19:00 – Natalia Lubrano / pop
 • 21:00 – After Party / disco polo
 • 22:30 – zakończenie pierwszego dnia Dni Żarowa

Sobota, 27 maja

 • 17:00 – 75. urodziny Żarowskiej Orkiestry Dętej, gość specjalny Miejska Orkiestra Dęta z Dzierżoniowa
 • 18:00-20:00 – gry i zabawy dla najmłodszych
 • 19:00 – Toxide / metal
 • 19:30 – Fanklub / pop
 • 21:00 – Wanda i Banda / rock
 • 22:30 – Zabawa pod gwiazdami prowadzi DJ DDM
 • 00:00 – Zakończenie Dni Żarowa

Wydarzenia towarzyszące

 • 26 maja, godz. 16:00 Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
 • 27 maja, godz. 9:30 – Turniej Zakładów Pracy w Piłkę Nożną o puchar Burmistrza Miasta Żarów z okazji Dni Żarowa 2023, obowiązują zapisy (boisko Orlik w Żarowie, ul. Piastowska 10A),
 • 27 maja, godz. 10:00 Piknik Historyczny z Pogonią Lwów – Retro Liga Żarów (stadion przy ul. Sportowej),
 • 27 maja, godz. 10:00 – Turniej Koszykówki Ulicznej o puchar Burmistrza Miasta Żarów z okazji Dni Żarowa 2023. Zgłoszenia w dniu zawodów. Składy 3-osobowe, 2 kategorie: klasy 4-8 SP oraz 1 ponadpodstawowa i starsi. Zgłoszenia w dniu zawodów. Turniej bezpłatny (boisko Orlik w Żarowie, ul. Piastowska 10A),
 • 28 maja, zbiórka godz. 7:00 – Zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta Żarów z okazji Dni Żarowa 2023, duży staw w Imbramowicach, obowiązują zapisy.

Wernisaż wystawy witraży w Świdnicy [piątek]

Koncert Castle Dreams z okazji Dnia Matki w Świebodzicach

Koncert duetu Castle Dreams zorganizowany został z okazji Dnia Matki. Zespół specjalizuje się w muzyce folkowo-rockowej. Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach zaprezentuje swój najnowszy program. Wystąpią: Katarzyna Lipert – skrzypce elektryczne, wokal oraz Grzegorz Buczkowski – gitary, loopy. Godzina 18.00.

Spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka [piątek]

Motokrew na świdnickim Rynku [sobota]

Zapotrzebowanie na „najcenniejszy lek” nie maleje, dlatego po raz kolejny do udziału w zbiórce krwi zachęcać będą motocykliści zrzeszeni w świdnickim Klubie „Black Devils”. W tym roku akcja nosi nazwę „Motokrew”, ale cel pozostaje ten sam. W sobotę, 27 maja na Rynku stanie krwiobus, a wokół będzie można obejrzeć pokazy motocyklowych akrobacji i zobaczyć wojskowego Rosomaka.

Mistrzostwa Kadetów i Kadetów w Sumo w Świdnicy [sobota]

XXV Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych „ Świdnica Junior 2023” [sobota]

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Pankowie [sobota]

Piknik z Marszałkiem i mecze retro ligi w Żarowie [sobota]

Koncert „Fiat Pax- Modlitwa o pokój” w świdnickiej katedrze [sobota]

Święto kolorów nad zalewem Witoszówka w Świdnicy [niedziela]

„Marsz dla Życia i Rodziny” w Świdnicy [niedziela]

/asz/

Poprzedni artykułDieta w cukrzycy – co wolno jeść, a czego unikać?
Następny artykułRóżne techniki terapeutyczne wspierające terapię