Strona główna 0_Slider Chciała pomóc koleżance, a dała dostęp oszustom do oszczędności

Chciała pomóc koleżance, a dała dostęp oszustom do oszczędności

0

Mimo systematycznie powtarzanych apeli, by zachować szczególna ostrożność podczas sprzedaży przez internet, oszuści wciąż znajdują ofiary, które jak na dłoni podają im dostęp do swoich kont. Efekt jest bolesny, o czym przekonała się mieszkanka powiatu świdnickiego.

Tym razem złodzieje wyczyścili konto kobiecie, która postanowiła pomóc swojej koleżance. – Sprzedająca wystawiła na jednym z portali aukcyjnych sukienki. Chętny do ich zakupu odezwał się bardzo szybko. By transakcja poszła sprawnie, do sprzedającej oszuści wysłali link, który miała otworzyć i uzupełnić, lecz nie mogła się zalogować. Wtedy poprosiła koleżankę o pomoc w realizacji tej transakcji. 57-latka zgodziła się i to ona zalogowała się do swojej bankowości internetowej przez przesłany, spreparowany link. Po wypełnieniu przez nią formularza przestępcy uzyskali dostęp do jej konta bankowego oraz zgromadzonych tam pieniędzy. Kobiety też bardzo szybko zorientowały się, że padły ofiarą oszustów. 57-latka z banku otrzymała informację o wypłacie ze swojego konta ponad 16 tysięcy złotych – opisuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Apelujemy o zachowanie ostrożność przy internetowych transakcjach kupna i sprzedaży. Przede wszystkim nie logujmy się do bankowości internetowej przez przysyłane nam linki tylko wybierajmy autoryzowane strony. Pamiętajmy, że nigdy nie należy podawać danych karty płatniczej, aby otrzymać pieniądze za sprzedany przedmiot. Korzystając z portali ogłoszeniowych czytajmy zamieszczane tam ostrzeżenia i informacje odnośnie bezpieczeństwa transakcji – podkreśla rzeczniczka świdnickiej policji.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidniczanin znów znajdzie się w „Zielonym Piekle” [FOTO]
Następny artykułJak trend na home office wpływa na rynek nieruchomości?