Strona główna 0_Slider 100 dzieci czeka na dom. Wkrótce koncert dedykowany rodzinom zastępczym

100 dzieci czeka na dom. Wkrótce koncert dedykowany rodzinom zastępczym

0

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Kościele Pokoju w Świdnicy zabrzmią organy. Koncert ma być nie tylko świętem aktywnych rodzin zastępczych, ale też ma zachęcić lokalną społeczność do zgłębienia się w temat. – W Polsce wciąż brakuje kandydatów na rodziny zastępcze. Tylko w tej chwili w powiecie świdnickim na zastępczy dom czeka około 100 dzieci – zauważa Beata Galewska, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. Muzyczne wydarzenie, na którym wystąpi małżeństwo świdnickich organistów – Zuzanna i Maciej Batorowie planowane jest na wtorek, 30 maja na godz. 18.30. Wstęp wolny.

Koncert na dwoje organów – Zuzanna i Maciej Batorowie – VII. Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga – 15 lipca 2022r.

30 maja to bardzo ważna data dla każdego, kto zdecydował się poświęcić swoje życie rodzicielstwu zastępczemu. – W tym roku pragniemy, by ten dzień był świętem nie tylko aktywnych rodzin zastępczych, ale też by w ciekawy sposób zachęcał do zapoznania się z tematem rodzicielstwa zastępczego całe lokalne społeczeństwo. To bardzo ważne, bo w Polsce wciąż brakuje kandydatów na rodziny zastępcze. Tylko w tej chwili w powiecie świdnickim na zastępczy dom czeka około 100 dzieci. Liczba jest bardzo duża, dlatego od kilku lat robimy wszystko, by z tematem rodzicielstwa zastępczego oswajać nowe środowiska. Stąd pomysł organizacji koncertu organowego w maju, a już we wrześniu kolejna edycja naszego Biegu Po Rodzinę Zastępczą – mówi o idei rodzicielstwa zastępczego i planowanych wydarzeń Beata Galewska, dyrektorka PCPR w Świdnicy.

W Kościele Pokoju wystąpi świdnicki duet organowy – małżeństwo Zuzanna i Maciej Batorowie. Organiści od 2011 roku związani ze Świdnicą, gdzie tworzą jedno z najbardziej zauważalnych centrów muzyki organowej w Polsce. Prowadzą Fundację Dobrej Muzyki, w której realizują swoją misję – uczenia lepszego rozumienia muzyki organowej. W ciągu blisko 12 lat działalności Fundacji zorganizowali setki koncertów, zapraszając wybitnych artystów z całego świata, a także mnóstwo innych wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Muzycy koncertują w wielu krajach europejskich także jako duet organowy, wykonując autorskie transkrypcje organowe na cztery ręce. Są rodzicami – Bernarda, Leonarda i Henryka i jak podkreślają, z radością objęli patronatem wydarzenie.

W programie występu utwory takich kompozytorów jak chociażby J.S. Bach, S.K. Elert, J. Alain czy Ch.-M. Widor. Koncert rozpocznie się o godz. 18.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy. Wstęp wolny.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Internecie przez organizatorów oraz udostępnione na kanale YouTube.

Organizatorzy – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat Świdnicki oraz Parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Świdnicy.

/oprac. red./
/Materiały – Fundacja Dobrej Muzyki/

Poprzedni artykułRóżne techniki terapeutyczne wspierające terapię
Następny artykułWystąpili w Zgorzelcu w głównych rolach [FOTO]