Strona główna 0_Slider W połowie maja piąta, jubileuszowa edycja zawodów Marconi Duathlon Świdnica

W połowie maja piąta, jubileuszowa edycja zawodów Marconi Duathlon Świdnica [TRWAJĄ ZAPISY]

0

Za niespełna miesiąc w Świdnicy możemy spodziewać się sporej dawki emocji sportowych. Na żywo znów będziemy mogli śledzić zmagania triathlonistów.  Przed zawodnikami kolejno etapy – bieg, jazda rowerem i ponownie bieg. Piąta edycji Marconi Duathlon Świdnica zaplanowana została na niedzielę, 14 maja. Na zawody jeszcze można się zapisać!

Marconi Duathlon na trwale wpisał się w kalendarz sportowy Świdnicy, a przed nami już kolejna równie ekscytująca odsłona tej imprezy. – Wszystkie dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a my uzyskaliśmy bardzo dużo pochlebnych komentarzy zarówno od startujących zawodników, jak i kibiców. Jak co roku, także i w tym, za co bardzo dziękujemy, w organizacji imprezy wsparły nas Miasto Świdnica, Gmina Świdnica i Powiat Świdnicki. Dlatego z entuzjazmem podjęliśmy decyzję o organizacji piątej edycji duathlonu w Świdnicy – stwierdza Marcin Markiewicz właściciel Grupy Marconi – będącej sponsorem tytularnym wydarzenia, triatlonista i współzałożyciel KS Żelazna Świdnica – organizatora tych zawodów.

To wydarzenie sportowe dla każdego, kto chciałby poczuć tę wyjątkową energię rywalizacji w biegu i kolarstwie czy też sprawdzić swoje umiejętności na trasie. – Impreza jest skierowana zarówno dla doświadczonych, jak i dla początkujących zawodników, którzy dopiero chcieliby spróbować swoich sił w tej pięknej dyscyplinie. Trasy zarówno biegowa, jak i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuli się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a z kolei bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe – podkreśla Marcin Markiewicz.

Duathlon odbędzie się 14 maja 2023. To dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekają dwa dystanse –  CLASSIC:  10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (4 pętle), 5 km biegu (2 pętle)  i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (2 pętle), 2,5 km biegu (1 pętla). Start, meta oraz strefa zmian znajdować się będą na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wyjątkowość Marconi Duathlon Świdnica polega na tym, iż są to zawody należące do nielicznych w województwie dolnośląskim i jedyne w powiecie świdnickim. Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam do udziału. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia sportowej  formy, gdyż praktycznie tydzień po naszej imprezie startują już triathlony w Polsce. Natomiast dla osób startujących pierwszy raz będzie to niezapomniana przygoda i być może też pierwszy przystanek na drodze do triathlonu – dodaje Radek Jasiczek, prezes KS Żelazna Świdnica.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7472?dark=

Bieżące informacje: https://www.facebook.com/MarconiDuathlonSwidnica/?locale=be_BY

Tab było w 2022 roku:

W kategorii pań na dystansie SPRINT najlepsza okazała się Małgorzata Łyczko, która dotarła do mety w czasie 1:11:59. Zwyciężczyni pewnie, bo o kilka minut pokonała drugą Magdalenę Cywińską (1:16:42) i Martynę Markiewicz (1:19:03). Na dystansie dwukrotnie dłuższym – w kategorii CLASSIC na najwyższym stopniu podium stanęła Alicja Kalicka (2:30:14), wyprzedzając Monikę Szombierską (2:36:34) i Katarzynę Hewczuk (2:42:30).

W kategorii panów na krótszym dystansie SPRINT wygrał Michał Nawracaj. Triumfator osiągnął niezły rezultat – 1:02:22, wyprzedzając o blisko dwie minuty drugiego w stawce Kamila Zielińskiego (1:04:10). Trzeci linię mety osiągnął Michał Matusewicz (1:04:40). Kategoria CLASSIC w wykonaniu panów padła łupem Dariusza Mazurkiewicza (2:06:58). Za nim miejsce na podium uzupełnili Norbert Szymkowiak (2:08:32) i Krzysztof Dominikowski (2:09:30).

Komplet wyników: https://wyniki.datasport.pl/results3565/

/MDvR/

Poprzedni artykułŚwiebodziccy kulturyści mistrzami Polski! [FOTO]
Następny artykułPodliczyli liczbę przestępstw za ubiegły rok. Powiat świdnicki na 4. miejscu w województwie