Strona główna 0_Slider Pijany awanturnik na dworcu, libacja w parku, telefon w studzience. Interwencje straży...

Pijany awanturnik na dworcu, libacja w parku, telefon w studzience. Interwencje straży miejskiej

0

Od 7 do 13 kwietnia 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 112 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

11 kwietnia 2023 roku o godz. 16.40 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosił się młody mężczyzna prosząc o pomoc. Zgłaszającemu wpadł telefon do studzienki piwnicznej z tyłu budynku klubu Bolko przy Placu Grunwaldzkim. Niestety w budynku klubu o tej porze już nikogo nie było. Dyżurnemu udało się skontaktować z zarządcą budynku i dotrzeć do pomieszczeń piwnicznych. Telefon został wydobyty, na szczęście nie uległ uszkodzeniu.

12 kwietnia 2023 roku o godz. 18.03 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwóch mężczyzn bezpośrednio przed wejściem do Komendy Straży Miejskiej na ulicy Dworcowej. Miłośnikom trunków szybko wyjaśniono zasady jakie obowiązują w tej kwestii przerywając imprezę. Obaj panowie otrzymali mandaty karne.

12 kwietnia 2023 roku o godz. 19.57 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej w Parku Centralnym. Osoby te nie tylko spożywały alkohol. Butelki po trunkach były rozrzucane po terenie parku. Tym razem na miejsce skierowano patrol, w którego skład wchodził również Policjant. Impreza szybko została zakończona. Cztery osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

13 kwietnia 2023 roku o godz. 11.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy jednym ze sklepów na ulicy Kopernika. Zgłaszający nie próbował ustalić przyczyny tej sytuacji. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejscu zastano mężczyznę w wieku około 50 lat z poważnymi obrażeniami głowy, które powstały prawdopodobnie na skutek upadku. Poszkodowany poza swoim nazwiskiem niczego nie pamiętał. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala „Latawiec”. Strażnicy przypominają, że w przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia zgłoszenie należy dokonywać bezpośrednio do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

13 kwietnia 2023 roku o godz. 15.25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny awanturującego się oraz używającego słów wulgarnych w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol zastał tam bezdomnego, który był już wielokrotnie karany za podobne wykroczenia. Mężczyzna został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Po wytrzeźwieniu za swe zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułLaureaci Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego wyłonieni
Następny artykułMierzymy się z Galakticosem i walczymy o zdrowe serduszko Agatki [RELACJA LIVE]